“ÜNİVERSİTEDE KENDİ İŞİMİ KURDUM”

Capital (Turkey) - - LİDERLER - AYTAÇ BİTER / TOSHIBA TÜRKİYE GENEL MÜDÜRÜ

5’İNCİ SINIFTA İŞ HAYATINA ATILDIM

İş hayatımdaki en önemli tarih; iş hayatına ilk atıldığım 1976 ve ticarete ilk atıldığım 1985 tarihleri. 1976 yılının yaz tatili döneminde, ilkokul 5’inci sınıfa giderken ilk çalışma tecrübemi yaşadım. Annemin amcası İsmail Çeltekligil, 30’un üzerinde teknik kitap yazmış, o dönemin öncü teknik bilgiler kaynağı olan Elektroteknik Kitaplar Yayınevi’nin sahibiydi. Ben de o yayınların sipariş ve müşteri kayıtlarını yaparak işe başladım.

SÜRECİN BAŞLANGICI

Üniversite öğrenciliğim sırasında kendi işimi kurduğumda tarih Şubat 1985 idi. Aytaç Bilgisayar, hayatımın dönüm noktalarından biri oldu ve 1992 yılında iki iş ortağımla birlikte Toshiba Dizüstü Bilgisayarlar’ın Türkiye distribütörlüğünü almamızla birlikte bugüne kadarki süreç başladı. İlk işim olan yayıncılık işi bana ticarette insan ilişkilerinin ve farklı müşteri profilleri için farklı pazarlama yöntemlerinin uygulanmasının önemini öğretti. Amcamdan edindiğim tecrübe ve deneyim sonraki iş hayatımın şekillenmesinde önemli rol oynadı.

GELİŞİMİN TANIĞI OLDUM

Bilişim teknolojilerinin çok önemli bir yere sahip olduğu günümüzde teknoloji sektörüne erken dönemlerde başlamamın çok faydasını gördüm. Sektördeki gelişime ve değişikliklere şahitlik ederken sektöre yön veren isimlerden biri olmak ve bu şekilde anılmak beni mutlu ediyor. Aytaç Bilgisayar’dan bugüne ortağı olduğum Toshiba Bilgisayar, Görüntü ve Aydınlatma Sistemleri Türkiye Distribütörü TNB A.Ş. ile sektörde yaklaşık 30 yıllık bilgi ve deneyime sahibim. Bugün geldiğim noktada az önce belirttiğim tarihler ve tercihler belirleyici oldu.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.