Özel eğitime odaklandı, kazandı

Capital (Turkey) - - FINANCE SUITE - ELÇİN CİRİK ecirik@capital.com.tr

ürkiye’de ailelerin yıllık giderleri içinde çocukların özel eğitim masrafları önemli bir kalem oluşturuyor. Çocuklarının geleceğe doğru hazırlanmasını arzulayan aileler, yıllar içinde bu özel eğitimin sürekliliği sağlama konusunda da endişe taşıyor. İşte BNP Paribas Cardif, bu ihtiyacı doğru okuyarak Türkiye’de ilk defa eğitim sigortasını yarattı. BNP Paribas Cardif Banka Sigortacılığı Genel Müdür Yardımcısı Emre Erkan, 2 yılda 5 bin poliçe satışına ulaşan bu ürünü şöyle anlatıyor:

20 YILA KADAR GÜVENCE “Eğitim Geleceğim Sigortası’nın lansmanını 2012 sonunda yaptık. Özellikle dağıtım kanallarımızın ürünü tanımasıyla 2013 yılı ikinci yarısından itibaren talep artışı yaşadık. Bu ürünle sigortalılarımız, yaşam kaybı veya hastalık sonucu sürekli maluliyet risklerine karşı çocuklarının bakımını ve eğitim giderlerini teminat altına alabiliyor. Bu sigortanın uzun süreli olmasına önem verdik. Bu sigorta, çocukların eğitimi için kalan yıllar üzerinden hesaplanarak 4 ila 20 yıla kadar alınabiliyor.

2015’TE 3 BİN POLİÇE Bu üründe teminat tutarlarını çocuğun eğitim süresine ve tahmini yıllık eğitim giderine göre belirliyoruz. Örneğin 10 yıllık bir eğitim sigortasında çocuğun yıllık eğitim gideri 10 bin TL ise 35 yaşındaki velisi 10 yıllık sigorta primi için 1.680 TL ödüyor.

2014 sonuna kadar 5 bin 62 eğitim poliçesi ürettik. Yaklaşık 9 milyon TL prim üretimi gerçekleştirdik. 2015 yılında bu alanda 3 bin poliçe satışı ve 5 milyon TL üzerinde prim üretimi bekliyoruz. Türkiye’de eğitim maliyetlerinin artmasına paralel olarak velilerin bu ürüne yöneleceğini düşünüyoruz. Dolayısıyla eğitim sigortasında her yıl yüzde 30 oranında artış olacağını tahmin ediyoruz. 2-3 yılda bu ürünle 9-10 milyon TL prim üretimine ulaşacağımızı öngörüyoruz.”

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.