“DAHA FAZLA YATIRIMCIYA ULAŞACAĞIZ”

Capital (Turkey) - - BORSA - Büyük kurumsal finansman projelerinde yer almaya devam edeceğiz. Birleşme ve devralma faaliyetlerinde, hisse senedi arzlarında aktif olacağız. ÖST ihracı Türkiye’de hızla büyüyor. Biz de son 2 yılda en fazla ÖST ihracı yapan kurum olarak liderliğimizi sür

2,80 ve üstü yeni zirveler görebilir miyiz?

FED’in son açıklamaları sonrasında Dolar Endeksi’nde yatay bir düzeltme sürecine girebiliriz. Bu da içeride dolar kurunun yatay bir seyir izlemesine yardımcı olabilir. Seçim sonrasında politik belirsizliklerin ortadan kalkması ha-

YATIRIM DANIŞMANLIĞI

6 Nisan itibariyle 11 adet Ak Yatırım şubesi faaliyete geçecek. Yatırım danışmanlığı faaliyetlerinin kapsam ve içeriği değişiyor. Daha geniş bir kitleye, kişiye özel ve teknolojik unsurların iyi kullanıldığı yatırım danışmanlığı çözümleri geliştireceğiz. Yatırım Danışmanlığı ile türev ürünleri nitelikli yatırımcılarla buluşturacağız. TradeAll platformlarının kapsamını genişleteceğiz. Daha fazla yatırımcıya ulaşacağız.

KURUMSAL FİNANSMAN PROJELERİ

TEMETTÜ VE PETROL EKTKİSİ

linde, cari açıktaki düşüş ve AB’nin parasal genişlemesinin etkisiyle zamanla oluşacak likidite bolluğu TL’yi destekleyecektir. Dolar kurunun 2,50’nin üzerinde kalma ihtimali güçlü olmakla birlikte, 2,80’in ve üstünün yakın zamanda görülmesi, dış şokların ya da içerideki farklı gelişmelerin gerçekleşmesi sonucunda olabilir ki bu da bu yıl için kalıcı olmayacaktır. Önümüzdeki yıllarda ise doların ılımlı artış trendini sürdürdüğünü görebiliriz.

Ak Yatırım’ın 2015 makro gösterge tahminleri nasıl?

Ak Yatırım olarak 2015 yılında düşük sayılabilecek, yüzde 2,8’lik bir GSYİH büyümesi bekliyoruz. Özel tüketimin daha çok yılın ikinci yarısında artmasını öngörüyoruz. Düşük büyüme ve ithalat fiyatlarındaki gerilemeler sonucunda cari açığın GSYİH’ye oranının yüzde 4,7 (35 milyar dolar) seviyesinde oluşmasını bekliyoruz. Son kur hareketlerini de dikkate alarak, TÜFE’nin yıl sonunda yüzde 6,4 seviyesinde oluşmasını olası görüyoruz. Çekirdek enflasyonda ise yıl sonunda yüzde 5,9 seviyeleri görülebilir.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.