MÜKEMMEL SUNUM İÇİN

Capital (Turkey) - - CAPITAL’DEN -

OLUN: Tutkunuzun doğal bir şekilde kendiliğinden parlamasına izin verin. Sunumunuzun aşırı rakamlara boğulmamış olmasını sağlayın ve olabildiğince araya mizahi öğeler sıkıştırın.

ÇÖZÜN: Ürün veya hizmetinizin çözüm bulacağı sorunu açıklayın ve onun neden illa da çözülmesi gerektiğine inandığınızı izah edin.

ANLATIN: Sizin demek istediklerinizi destekleyecek ve fikrinizi çok daha anlamlı ve insancıl kılacak, gerçek hayattan hikayelerden alıntılar yapmayı sakın unutmayın. da emin olmanız gerekir. Sonuçta şirketinizin en önemli aktifi sizsiniz.Virgin’in yeni girişimlerinin ve yeni alanlara girişlerimizin tüm sunumlarında ben her zaman ön plandaydım. Ancak sakın her şeyi kendiniz yapmaya çalışmak hatasına düşmeyin. Hızlı yol almak istiyorsanız, tek başınıza gidin. Uzaklara gitmek istiyorsanız, hep birlikte yol alın. Bu günlerde girişimcilere yığınla destek veriliyor ve sizin açığa çıkıp serbest kalmanızı sağlayacak çok sayıda insan ve organizasyon var.

Sakın vizyonunuzdan vazgeçmeyin, bir gün muhakkak talih yüzünüze gülecektir. bakabilirsin. Bir hızlandırıcı, şirketinden pay karşılığında sana küçük miktarlarda paralar sunan bir insanlar grubudur. Onlar genellikle rehberlik ve akıl hocalığı desteği sunar ve sizi yatırımcılarla tanıştırıp daha uzun süreli bir fonlama yolculuğuna çıkmaya hazırlarlar. Genellikle tek ihtiyacınız olan bir fikirdir ve bu hızlandırıcılar sizi başarıya doğru götürecek kılavuzluk gücü görevi görürler.

Eğer şirketinizden hiç pay vermek istemiyorsanız, o zaman başvurulacak tek yol kredi çekmektir. Biz İngiltere’de girişimcilerin küçük miktarlarda kredilere erişmelerini sağlayan Virgin StartUp adında bir kâr amacı gütmeyen krediler programı yürütüyoruz. Aynı zamanda onlara tavsiyelere ve kaynaklara erişim şansı da veriyoruz.

Benzer organizasyonlar hemen her yerde var, sana düşen onları arayıp bulmak.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.