OlImpIk AnnElEr

Capital (Turkey) - - PAZARLAMA -

0 milyar dolarlık kozmetik sektörünün en güçlü oyuncularından L’Oreal, 17 yıldır “Dünyanın bilime, bilimin de kadınlara ihtiyacı var” yaklaşımıyla bilim kadınlarına burs veriyor. Amacı, bilimdeki cinsiyet eşitsizliğini azaltmak, kadınları teşvik etmek. Program kapsamında Türkiye’de 12 yılda 70 Türk bilim kadınına destek verildi. L’Oreal Türkiye Genel Müdürü Claude Rumpler ve Türkiye Bilim Direktörü Fügen Soykut, düzenledikleri toplantıda, Türkiye’nin en çok bilim kadınını projeye yönlendiren ilk 5 ülke arasında yer aldığını söyledi. Türkiye’de kadın akademisyen sayısı son 10 yılda iki katına çıkmış. Ancak kadınların üst pozisyonlara çıkabilmeleri ve stratejik rol almaları için gidecek çok yolumuz var. 2015 yılı için seçilen akademisyenlerimiz Dokuz Eylül Üniversitesi’nden Doç. Dr. Güneş Özhan, Koç Üniversitesi’nden Doç. Dr. Elif Fırat Karalar, Hacettepe Üniversitesi’nden Doç. Dr. Emine Eren, Ordu Üniversitesi’nden Doç. Dr. Filiz Kuralay, Kayseri Abdullah Gül Üniversitesi’nden Yrd. Doç. Dr. Hümeyra Çağlayan ve Bilkent Üniversitesi’nden Doç. Dr. Bilge Baytekin’e başarılar diliyoruz.

G ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK), Olimpik Anneler projesi kapsamında Türkiye’nin Spor Kültürünü araştırdı. Sonuçlar hiç de iç açıcı değil. 4 bölgede bin 13 kişiyle görüşülerek yapılan araştırmaya göre, Türkiye’de her 10 çocuktan sadece 2’si düzenli spor yapıyor. Çocuklar ortalama 2 saatlerini TV ya da bilgisayar başında geçiriyor. P&G Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu, annelere erişerek çocukları spora yönlendirmeyi hedeflediklerini dile getiriyor.

Oluşturulan “Olimpik Anneler Kurulu” il il dolaşarak bilinçlendirme kampanyası yürütecek. P&G, markalarının iletişim çalışmalarına da projeyi dahil etmiş. Annelere markaları aracılığıyla ulaşarak onları spor konusunda bilinçlendirmeye çalışacak.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.