KÂRI KORUMANIN 5 YOLU

Capital (Turkey) - - REKABET -

VERİMLİLİK

Bimeks İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmed Akgiray, “Artık iş stratejilerini net kâr marjını sürdürülebilir seviyede tutmak üzerine kurmak gerekiyor. Yönetim kurulu başkanımız Murat Akgiray, 2009’da ‘Mağaza ve web satışlarını aynı iş modelinde birleştiremeyen perakendecilerin geleceği olmayacak’ demişti. 5 yıl önce brüt kâr marjlarının daralacağını öngörerek ‘omni-channel’ modeline geçtik. Bütün satış ağını entegre ettik. Bu verimlilik ve optimizasyonla operasyonel giderleri aşağıya çekiyoruz.”

TEKNOLOJİ

Çelik Üreticileri Derneği Genel Sekreteri Veysel Yayan, teknolojiye vurgu yapıyor: “Sektörümüz, keskinleşen global rekabet ortamında, kâr marjlarını koruyabilmek ve daha etkin bir şekilde rekabet edebilmek amacıyla, sürekli olarak üretim proseslerine ve teknolojilerine yatırım yapıyor. Bunun yanında, yeni ürün kaliteleri ve çeşitleriyle yeni pazarlar hedeflenirken, daha az oyuncunun rekabet ettiği katma değeri yüksek ürün segmentine geçişi mümkün kılacak arayışlar sürüyor.”

İNOVASYON

Yenilikçilik ve inovasyon tüm sektörlerin en önemli kârlılık reçetesi. Çilek Yönetim Kurulu Üyesi Talha Çilek, “Kârlılığın korunmasında yeni ürün ve tasarım çok önemli. Biz de şirket olarak inovasyona, yeni ürünlere ve tasarıma odaklanıyoruz. Rekabetçi fiyat politikasıyla ciromuzu artırmayı ve büyümeyi amaçlıyoruz. Üretim ve genel giderlerimizi kontrol altında tutmaya gayret gösteriyoruz” diyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.