GÖZÜM KAPALI İMZALARIM”

Capital (Turkey) - - DÜNYASI - İş yaşamımda çok güvendiğim ve bizi bu noktaya getiren önemli isimler hep oldu. Bunlara hep güvendim. Bunlardan biri Servet Gayrimenkul’ün başındaki Mahmut’tur. Mahmut Sefa Çelik önüme bir evrak getirsin gözümü kapatıp imzalarım. Yine Sinpaş Yapı’nın başı

PARAYA MÜDAHALE ETMEDİM

Üniversiteyi bitirdiğimden beri 41 yıldır bu sektöre hizmet verdim. Tevazu göstermem icap eder ama göstermeyeceğim. Bu sektörün en iyilerinden olduğumu düşünüyorum. Bir tek finansmanla ilgilenmedim. Paraya hiçbir zaman müdahale etmedim. Ona müdahale eden arkadaşlarım var. Benim işim oraya para koymak parayı yönetmek değil. Bu şirket her zaman sıkı bir bütçe ile çalıştı ama mutfakta başarılı arkadaşlarım hep oldu.

DÜZGÜN ÇOCUKLAR

ELİMDE YETİŞTİ

Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın başında Seba Gacemer var. Seba elimde yetişti. Onların gözlerinin içine bakmaya kıyamam. Hepsi çok düzgün çocuklar. Bunların hepsiyle bir kurum kültürü altında beraber çalıştık. Bazen onlar beni tamamladı bazen ben onları. ODE Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan’ın kahramanı ise 30 yıllık eşi ve aynı zamanda iş arkadaşı olan Seher Turan. Turan, Seher Hanım’la olan öyküsünü şu sözlerle anlatıyor:

“Seher ithalat yapan bir şirkette muhasebe müdürü olarak çalışıyordu. Çalıştığı şirket 1988’de batınca tazminat olarak bir bilgisayar verdiler. O bilgisayarla muhasebeyi düzeltsin diye bizim şirkete geldi. O günden bu yana birlikte çalışıyoruz. Mali işler ve maliyetler konusunda kendisine sonsuz güveniyorum ve beni tamamladığını düşünüyorum. Şirketin denetimini yapıyor, maliyet, kârlılık ve tüm finansal rasyolarını çıkartıyordu. Böylece benim rakamlarla ve finansal konularla uğraşmama gerek bırakmadan, tamamen dışarıya adapte olmamı sağlıyordu.”

Orhan Turan, teknik, üretim ve yönetsel alanlarda da destek aldığı pek çok kahramanının olduğunu söylüyor. “Türkiye’de ısı yalıtımının tanıtılmasında çok önemli çalışmalar yapan Sayın Ecvet Binyıldız, teknik desteğini hiç esirgemeden uzun yıllar bizimle paylaştı” diyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.