2015 AJANDALARININ EN ÖNEMLİ MADDELERİ

Capital (Turkey) - - ANALİZ - “2015 yılında plastik sektörünün önemli tedarikçilerinden biri olma rolünü devam ettirmek, ticari birikimi üretim alanında da pekiştirmek istiyoruz. 2015 yılını özellikle 2’nci dönemde yeni bir atılım ve fırsat yılı olarak görüyoruz. Yüzde 5-10 arası bir

Her şeye rağmen satın alma ve diğer fırsatlar Anadolu devlerinin de gündeminde. Erdemoğlu Holding, yılın ilk çeyreğinde Sabancı Holding’in dev şirketlerinden Sasa’yı satın almasıyla çok konuşuldu. Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, “Ajandamızdaki en önemli madde buydu. 2015 yılını 2014 yılından çok farklı görmüyoruz. Hatta ilk çeyrek daha olumsuz oldu. 2’nci, 3’üncü ve 4’üncü çeyreklerin ilk çeyreğe göre biraz daha iyi olacağını öngörmekteyiz. 2015 yılında planladığımız yatırımları yapıyoruz. 2015 yılında SASA hariç yüzde 15’lik bir büyüme planlamıştık ancak ilk çeyrekteki olumsuzluktan dolayı bu hedefi gerçekleştirmekte zorlanacağımızı öngörüyoruz. 2015 yılında mevcut şirketlerimizde planladığımız 40 milyon dolarlık yatırımı yapıyoruz” diyor.

Satın almalarla yoğun bir diğer grup Kayserili Beğendik. Beğendik İcra Kurulu Başkanı Hacı D. Beğendik, Alman Metro Grup’tan Real’in Türkiye operasyonlarını aldıkları 2014’ün çok yoğun geçtiğini söylüyor. Beğendik, ajandasında yine satın almaların olduğunu belirtiyor ve devam ediyor: “Yılın ilk yarısı içinde bir satın alma daha gerçekleştirmek istiyoruz. Bu anlamda kafamızda yol planımızı çizdik, görüşmelerimize başladık ve olumlu şekilde devam ettiriyoruz. Kısa bir süre içinde bu satın “2015’e dair ajandamızın en önemli maddeleri arasında mağazacılıkta yüzde 30 ve daha da üzerinde büyümek bulunuyor. Dünyanın 5 kıtasında sürekli yeni yerler araştırıyor ve ortalama her ay en az 1 yeni mağazamızı hizmete sokuyoruz. ABD pazarında Sarar markasının gücü oturmaya başladı. 2015 hedefimiz genel anlamda yüzde 20 büyümek. Tekstil, inşaat, otel, AVM yatırımlarımız devam ediyor. Bu yatırım projelerimize 120 milyon dolarlık bir bütçe ayırdık.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.