“YATIRIMLARIMIZ ARTACAK”

Capital (Turkey) - - LOJISTIK -

laşık olarak 315 milyon TL yatırım yapılıyor olacak. Diğer yatırımları da ekleyince önümüzdeki bir yıldaki yatırım tutarımız 400 milyon TL’yi geçmiş olacak.”

3. BÜTÜNLEŞİK HİZMETLER

Sektörün önemli fırsatlarından biri de bütünleşik ve entegre çözümlerdeki gelişmeler. Pazarın önemli oyuncularından Horoz Lojistik de bu alandaki yeni açılımları dikkatle izliyor. Şirketin 2015 büyüme hedefleri arasında, yeni ürünler ve yeni coğrafyalar da öne çıkıyor. Pazardaki fırsatlar doğrultusunda büyüyeceklerini söyleyen Horoz Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Taner Horoz, planlarını şöyle özetliyor:

“Her yıl Türkiye’nin büyüme hızının 2-3 katı kadar büyüme hedefliyoruz. 2015 yılında da bunu destekleyeceğiz. Şirketimiz adına 2015’te yüzde 10-12 büyümeyle 670 milyon TL ciro hedefimiz bulunuyor. Bü-

DHL SUPPLY CHAIN TÜRKİYE GENEL MÜDÜRÜ

LOKASYON AVANTAJI

Türkiye, yabancı yatırımcılar için önemli fırsatlar sunan bir ülke. Ayrıca büyüyen iç piyasası, bölgedeki öncü rolü, kalifiye ve düşük maliyetli iş gücü gibi çekici özellikleriyle de ilgi çekiyor. Türkiye’nin bölgesel bir üs niteliği kazanması, hem büyümeyi katalize edebilmek hem ihracat artışı sağlayabilmek adına stratejik önem taşıyor.

TÜRKİYE ÜS OLACAK

Ülkemiz, DHL’in global organizasyonu içinde 11 ülke arasından global büyümenin itici gücü olarak seçildi. Bu kapsamda DHL global tarafından Türkiye’de büyümeyi destekleyici tesisler ve AR-GE tarafında önemli yatırımlar planlanıyor. Bu yıl gerçekleştireceğimiz dağıtım merkezi projemiz kapsamında Türkiye’nin lojistik üs olması açısından önemli bir adım atacağız.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.