ŞİRKET SATIN ALIRIZ”

Capital (Turkey) - - SİGORTA -

SATIN ALMA PLANI

İşin doğrusu eğer Türkiye’de şirket satın alma yapmayı düşünseydik de bir şey söyleyemezdim. Ama gerçekten şu anda böyle bir kararımız yok. Ancak, emeklilik sistemi bir ölçek oyunu… Şirketler hem kâr etmek hem iyi müşteri sayısına ulaşmak için giderek büyüyen ölçeklere sahip olmalı. O nedenle Türkiye’de emeklilik sisteminde konsolidasyonların olacağını düşünüyorum. Biz Türkiye pazarında büyümeye çok hevesliyiz. Doğru fiyat ve zamanlama ile bu konsolidasyonların parçası oluruz.

SATIN ALMA KRİTERLERİ

Burada çok zorluk yaşamayız. Alacağınız şirketin ölçeğine ve ulaştığı müşteri sayısına bakarız diye düşünüyorum. Müşteriye ulaşmada kanallarımız zaten güçlü, sistemde çoklu dağıtımı kanalı olan tek şirketiz. Ancak daha büyük bir ölçeğe ulaşmak, daha güçlü olmak için fırsatları değerlendirmeyi düşünürüz. Türkiye’de yatırım için şimdiden bir ir rakam veremem ama zaten bugün için şirketin satın alma gibi büyük bir proje olmadıkça sermayeye ihtiyacı bulunmuyor. Şirket kendi kaynaklarını yaratıyor. şirketleri için önemli bir ölçek yaratacak. Emeklilik şirketleri için yeni bir pazar oluşacak.

Hükümetin emeklilik sisteminin sonrasını, bu tasarrufların nasıl kullanılacağını düşünerek karar almasını çok doğru buluyorum.

Devlet katkısının kalkacağı yönünde söylentiler var. B planınız var mı?

Henüz böyle bir durum yok ortada, o zaman gelince göreceğiz. Bugünden bu konuda atılacak adımları bilmiyoruz.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.