“YURTDIŞINDA DAHA FAZLA BÜYÜME PEŞİNDEYİZ”

Capital (Turkey) - - ARASTIRMA - HÜSNÜ AKHAN / DOĞUŞ HOLDİNG CEO’SU

2014 yılını bir önceki yıla göre yüzde 20’lik bir artışla 10,4 milyar TL ciro ile kapattık. Doğuş Grubu olarak son dönemdeki yatırımlarımızı turizm ve hizmet sektörlerine yoğunlaştırdık. Bu yıl da özellikle otelcilik ve marinacılıkla ilgili yatırımlarımız devam edecek. Yeme-içme sektöründe ise Türkiye’de olduğu gibi uluslararası platformda da önemli bir oyuncu konumuna geldik. 2015’te gerek turizm ve hizmetler gerek yeme-içme sektörlerindeki faaliyetlerimizi destekleyen yatırımlarla yurtdışında daha fazla büyümeyi hedefliyoruz.

HIZIMIZI KORUYACAĞIZ

YATIRIMLARIN ADRESİ

2015 için geçen yılki büyüme hızımızı koruyarak 12,4 milyar TL ciro hedefliyoruz. Doğuş Grubu olarak faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda sunduğumuz kaliteli hizmet anlayışıyla lider olma hedefiyle hem bölgede hem dünyada güven ve saygınlık ifade eden kârlı şirketler topluluğu olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Önümüzdeki 5 yıl içinde, faaliyet gösterdiğimiz sektörlerde derinleşmeye, sahip olduğumuz üst düzey insan kaynağımız ve ileri teknolojimiz ile öncü olmaya ve verimlilik ana ekseninde sürdürülebilir kârlılığa odaklanmaya devam edeceğiz. kâr) gerçekleşen yüzde 28 oranındaki artışın çok önemli bir bölümünü mevcut mağazalarımızdaki satışları artırarak elde ettik. Boyner Büyük Mağazacılık’ta brüt marj yüzde 38 seviyesinde gerçekleşti. Aymarka, FAVÖK marjını bir yılda yaklaşık 3 puan artırarak örnek bir performans sergiledi” diyor.

Index Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik de geçtiğimiz yıl kendileri için öne çıkan en önemli noktanın verimlilik olduğunu ifade ediyor. “Bir süredir benimsediğimiz ‘verimli, kârlı ve güçlü bir şekilde büyüyen Index Grup’ sloganına sıkı sıkıya bağlıyız ve bu doğrultuda iş stratejilerimizi belirlemeye devam ediyoruz” diye konuşuyor. 2014 yılında gruplar yatırım konusunda adeta atağa kalktı. Türkiye’nin en büyük özel sektör kuruluşu Koç Holding, toplam 7,6 milyar TL tutarında rekor bir yatırıma imza attı.

Diğer gruplar da bütçeden yatırıma çok önemli rakamlar aktardı. Sabancı Holding, 1,3 milyar dolar, Zorlu

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.