“HER KATEGORİDE İLK 3’Ü HEDEFLİYORUZ”

Capital (Turkey) - - SÖYLEŞİ -

HEDEF LİDERLİK

2015 yılında Yaşar Topluluğu olarak yüzde 15 bandında büyüme hedefimiz var. Pınar da tabii aynı hedef doğrultusunda çalışıyor. Türkiye gibi büyüyen bir ülkede bunun altında büyümemiz düşünülemez. Bulunduğumuz tüm kategorilerde lider olmayı hedefliyoruz. En azından ilk 3’te olmak her kategoride hedefimiz.

BÜYÜYEN PAZAR

Türkiye’de gıdada pasta her zaman büyüyor. Süt ve süt ürünlerinde açıktan kapalıya geçiş devam ediyor. Ambalajlı gıda büyüyor ve bu daha devam eder. Regülasyonlar ve Avrupa Birliği’nin normlarına gelmek için yapılan çalışmalar arttıkça ambalajlı gıdanın büyümesi bekleniyor. Türkiye çevre ülkeler için de gıda sektörü anlamında büyük bir potansiyele sahip. Türkiye’den ihracatı artırabiliriz. Bu konuda çalışmalar yapıyoruz. Ayrıca Turquality desteğinden de yararlanıyoruz.

YATIRIMLAR SÜRÜYOR

Türkiye’nin büyümesiyle paralel kapasite artış yatırımlarımız olacak. Her yıl kapasite artırımı için 150 milyon TL yatırımımız oluyor. Şanlıurfa’da süt ve süt ürünleri entegre tesisimizi 2015’te açıyoruz. İki yıllık bir süreçte yatırım yapıldı. Tamamlandığında 250 kişiye doğrudan, 5 bin kişiye dolaylı olarak dokunan bir yatırım olacak. Bütün bölgeden süt toplanılacak. Çok fazla üreticiye ulaşan bir yatırım. 100 milyon TL’lik bir yatırımdı.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.