“SATIN ALMA YAPABİLİRİZ”

Capital (Turkey) - - PERAKENDE - CEMAL ÖZEN / ONUR GROUP CEO’SU

12 YENİ MAĞAZA

2015 için stratejik planımızın ana eksenlerinden birini yatırım ve büyüme olarak belirledik. Planlarımız doğrultusunda yılın ilk yarısında 5, ikinci yarısında da 7 mağaza açılışı yapacağız.

ANADOLU YAKASI

İstanbul Avrupa yakasında ve Trakya’da yatırımlarımızın olmadığı bölgelerde yeni mağaza yatırımı yapacağız. Ayrıca bu yıl önemli gördüğümüz İstanbul Anadolu yakasında yeni mağazalar açacağız. Karşımıza çıkacak yeni yatırım ve şirket satın alma fırsatlarını da göz ardı etmek istemiyoruz.

“YÜZDE 32’Yİ AŞTIK”

Bu yılın ilk 5 ayında ciroda yeni açtığımız mağazalar da dahil olmak üzere yüzde 32 büyüme hedefini aştık. Yılın ilk 5 ayında hedefimizin üzerinde bir satış başarısına ulaştık. müdürü Erdoğan Akyüzlü de odak noktalarının Karadeniz Bölgesi’nde büyümek olduğunu söylüyor. Akyüzlü, “Halihazırda faaliyetlerimizi güçlendirip, Karadeniz Bölgesi’nde marketçilik alanında yaygınlaşmayı hedefliyoruz” diyor.

Ulusal zincirler arasına girmek de yerel perakendecilerin öncelikli hedefleri arasında bulunuyor. 1996’da kurulmasına karşın bugün 76 mağazaya ulaşan Onur Grup’un da hedefi ulusal marka olmak. İstanbul’un Avrupa yakasında büyüdükten sonra Tekirdağ, Edirne’de yeni mağazalar açarak büyüdüklerini söyleyen Onur Grup CEO’su Cemal Özen, “Onur Market kalitesini ülke geneline taşımak ve Türkiye’nin en başarılı perakende markası olmak için var gücümüzle çalışıyoruz” diyor.

Hadim Alışveriş Merkezleri’nin genel müdürü Mustafa Gürel de Türkiye genelinde faaliyet gösteren ulusal bir marka olmayı istediklerini belirtiyor. Aksaray, Konya ve Afyon’da 18 yılda 31 mağazaya ulaşan Salıpazarı Alışveriş Merkezleri de büyümeyi hedefleyenler arasında. Başka illerde de yatırım yapabileceklerini söyleyen Salıpazarı’nı bünyesinde bulunduran Jestpa’nın yönetim

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.