SANALDA DURUM FARKLI

Capital (Turkey) - - PAZARLAMA -

ORTALAMA YÜZDE 1

Aydınlı Grup Genel Müdürü OSMAN ŞENTÜRK, Pierre Cardin markasının online satışlarına dair şu bilgileri veriyor: “E-ticaret hazır giyim sektöründe kabul görmüş ortalama dönüşüm oranı yüzde 0,8-1 aralığında. Pierre Cardin olarak geri dönüşüm oranımız yüzde 1-1,2 olarak gerçekleşiyor. Mevcut müşterilerde ise sektör ortalaması yüzde 20-25’lerdeyken Pierre Cardin internet mağazası olarak yüzde 41 alışveriş oranımız var.”

HOMEND İDDİALI

Homend Genel Müdürü ORKUN DİZDAR, markanın online mağazasından yapılan alışverişlerin sektör ortalaması olan yüzde 1’in çok üzerinde gerçekleştiğini ve hedeflerinin bu kanalda büyümek olduğunu belirtiyor: “Gelişen teknoloji ve değişen tüketici alışkanlıkları e-ticaret pazarının önümüzdeki süreçte çok hızlı büyüme trendi içinde olacağını gösteriyor. Stratejik olarak bu kanalda büyümeyi hedefliyoruz.”

MORHİPO’NUN HEDEFİ

Morhipo Genel Müdürü ŞULE KUBAN ARDİTTİ, şu bilgileri veriyor: “Yurtdışında moda odaklı benzer sitelerde bu oran yüzde 2-2,5 civarında. Morhipo’da da yurtdışıyla paralel durumda. Geçen yıldan bu yana ziyaretçiyi ‘satın alan müşteriye’ dönüştürme oranı yaklaşık yüzde 50 arttı. Müşterimizin istek ve ihtiyaçlarını iyi analiz edip büyük veri teknolojileriyle bu istek ve ihtiyaçlarını doğru zamanda, doğru kanaldan karşılayarak müşteri odaklı büyüme stratejisi uyguluyoruz.”

YEMEKTE REKOR ORAN

Yemeksepeti.com, yüzde 50’lik satışa dönüştürme oranıyla dünyadaki yüzde 20’lik sektör ortalamasını katlamış durumda. Şirketin COO’su NEDİM NAHMİAS’ın yorumları şöyle: “Rakamların böyle yüksek olmasının sebeplerinden biri, güçlü marka bilinirliğimiz. İkinci sebep arayüzümüzün tamamen kullanıcı dostu olması. Hiç durmadan kendimizi geliştiriyoruz. Bunun son örneği yeni site tasarımımız. Attığımız adımlarda kullanıcı geribildirimlerini dikkate alıyoruz.”

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.