YAPI KREDİ PORFÖY’ÜN HEDEFLERİ

Capital (Turkey) - - BORSA -

YÖNETTİĞİ PARA

13,5 MİLYAR TL 13,5 milyar TL’lik bir büyüklüğü yönetiyoruz. Yatırım fonları pazarında yüzde 17,8 payla ikinci durumdayız. Kısa vadeli ve para piyasası fonlarını çıkardığınızda aktif yönetilen yatırım fonlarında 2 milyar 475 milyon TL ile yüzde 24,4 payla birinciyiz. Genel olarak burada farklılaşmaya çalışıyoruz. Yatırımcıya mevduatın üzerinde getiri sunan ürünler oluşturma hedefindeyiz.

TEFAS’LA YATIRIM FONU PAZARI BÜYÜR

Yatırım fonu platformu TEFAS’la birlikte 37-38 milyar TL civarında büyüklüğe sahip yatırım fonu pazarında büyüme eğiliminin artmasını umuyoruz. BES tarafında önemli bir büyüme eğilimi var. Yatırım fonu tarafında da büyümeler olmalı. Yatırımcıların, uzun dönemli olarak tekrar bu alana ısınması gerekli. Likit fonlar çıkarıldığında bu pazarın büyüklüğü 10,5 milyar TL. Bu tarafın büyümesi ile TEFAS daha iyi anlaşılacak.

FONLARIMIZ YÜKSEK RATİNG ALDI

Yapı Kredi Portföy olarak, biz belli fonlarımızı Fitch’ten rating alarak derecelendirdik, dünyada en yüksek notlardan birine sahibiz. Benzer fonlar ile aramızda böylece fark oluşurduk. Yine var olan ürünlerimizde büyümeye odaklandık. Örneğin Eurobond fonumuzda, özel sektör tahvil fonumuzda önemli büyümeler yakaladık. Portföy dağılımlarımıza dikkat ediyoruz.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.