“YENİ BİR KATEGORİ LANSE EDECEĞİZ”

Capital (Turkey) - - INSANLAR -

Uludağ İçecek, 2001 krizinden küçülerek çıkan şirketlerdendi. Ancak son 13 yılda çok önemli bir büyüme yaşadı. O dönem 20 milyon TL olan şirketin cirosu, 2014 yılında 400 milyon TL’ye ulaştı. Son 13 yılda 10 kattan fazla bir büyüme gerçekleştirdiklerini belirten Uludağ İçecek İcra Kurulu Üyesi Ömer Kızıl, bu büyümenin motorunun da 2001 yılından bu yana yapılan yeni ürün geliştirme yatırımları olduğunu açıklıyor. “2006 yılından itibaren hem meşrubat hem maden suyu üretim tesislerimiz sıfırdan kuruldu. Ultra teknolojik tesislerimizle üretim kapasitemiz de büyüme gösterdiğimiz rakamlar çerçevesinde artış gösterdi. İyi ürün, iyi ambalaj, doğru fiyat, kuvvetli dağıtım ağımız ve doğru pazarlama faaliyetleri bizleri bu günlere getirdi” diyor.

Gazlı içecekler, doğal maden suyu, meyve aromalı, meyveli maden suları ve meyve suları kategorilerinde üretim yapan Uludağ İçecek’in 30’a yakın ürün çeşidiyle 150 değişik ambalajı bulunuyor. Kızıl, en hızlı büyüyen kategorilerinin son zamanlarda çıkardıkları ürünlerden oluştuğunu söylüyor. Şirketin cirosunun yüzde 62’sinin, 2001 yılından sonra çıkardıkları içeceklerden geldiğinin altını çiziyor.

Uludağ İçecek, önümüzdeki yıllarda da yine yenilikçi ürünlerle büyümeye kararlı Mevcut ürünlerine ek olarak bu yıl yeni bir kategori lansmanı da planlıyor. Kızıl, gelecek 5 yılda cirolarını da 2 misline çıkarmayı hedeflediklerini açıklıyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.