“ARTIK İHALELERE GİRMİYORUZ”

Capital (Turkey) - - PAZARLAMA -

“ÖNCELİK BİZİM”

Türkiye’de devam eden taahhüt işimiz yok. Libya’da da işler durdu. Son dönemde taahhütte en önemli işimiz kendi jeotermal santrallerimizi yapmak oldu. Yeni taahhüt işlerine bakmıyoruz. Enerjide kendi inşaat işlerimiz bize yetiyor. Ancak güzel, kârlı, kredili bir iş bulursak gireriz. Normal rekabet koşullarındaki ihalelere girmiyoruz. Teklif bile vermiyoruz.

İSTİKRAR ÖNEMLİ

Faaliyet gösterdiğimiz her sektörde bizim için istikrar çok önemli. Bunun için umudumuz kurulacak koalisyonun istikrarlı olması. 80’li ve 90’lı yıllarda hep koalisyonu yaşadık. Bu nedenle koalisyonlara alışkınız.

SATIN ALMALAR OLACAK

Enerjide fiyatlar çok düştü. Yaz sebebiyle biraz yükselebilir ancak yılı düşük mertebelerde kapayacak. Bunun da temel sebebi ekonomideki daralma. İhracat çok düştü, turist sayısı azaldı. Ekonomide daralma olmasına karşın enerjide arz sürekli artıyor. Her ay 1-2 santral devreye giriyor. Bu da fiyatları düşürüyor. Enerjide çok oyuncu vardı. Ufaklar şimdi santrallerini satmaya başladı. Esas şimdi gerçek oyuncular sistemde kalacak. Bunlar da büyük oyuncular olacak. Sektörde daha fazla satın alma yaşanacak.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.