“ÇOK DE DEĞİŞİK BİR ALANA GİRİYORUZ”

Capital (Turkey) - - PAZARLAMA -

MADENCİLİK

MadenciliğeM bugüne kadar 20 milyon dolar yatırım yaptık. Kuzey Kıbrıs’ta ve Türkiye’ninTürkiye’n çeşitli yerlerinde çok güzel yerlerde maden ruhsatları aldık ve sondajlara başladık.başl Madencilikte 2 yıl sonra daha iyi bir yere geliriz. Üretim ve satış başlar. Şu andaan altın ve bakır ağırlıklı sondajlarımız devam ediyor. Kıbrıs’ta 2 yıldır sondaj yapıyoruz.ya Bakırla altın yan yana oluyor. Bakır varsa altına da ulaşırız diye çalışıyoruz.

NEDENN MADEN?

Madencilikte Türkiye’de büyük oyuncular yeni yeni oluşuyor. İnşaatta çok ciddi rekabet varken burada rekabet biraz daha az. Bize de pazar boş gibi geldi. Müteahhitlikte pazar çok dolu. Savaştan önce Libya’da 172 tane Türk müteahhidi vardı. Madencilikte ise Türkiye’de bu kadar madenci zor çıkar. Madencilik sektörünü boş ve kârlı gördük. Onun için girdik. İnşallah gördüğümüz kârı da alırız.

YENİ SEKTÖR

Girmek istediğimiz bir konu daha var. Şimdilik açıklamıyoruz ancak bu yatırımla ilgilenen ayrı bir ekibimiz var. Yatırım bitince açıklama yapacağız. Çok değişik bir alana giriyoruz. Bu yeni alan da çok kimsenin olmadığını düşündüğümüz bir sektör olacak.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.