“VİTES BÜYÜTTÜK”

Capital (Turkey) - - PAZARLAMA -

2015 BÜYÜME YILI

CarrefourSA olarak vites büyütme yılı olarak belirlediğimiz 2015 yılına hem yatırımlarla hem İsmar Marketler Zinciri ve ardından da Antalyalı 1E1 Marketleri’ni satın alma hamleleriyle başladık. Mayıs ayı itibarıyla sektörün önemli oyuncularından biri olan Kiler’in yüzde 85’lik hissesini de bünyemize katmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

DİREKSİYON BİZDE

Sabancı Holding’in CarrefourSA’da direksiyona geçtiği tarihten bu yana hep dile getirdiğimiz bir husus vardı. Glokalleşerek halka yakınlaşmak ve tüketicilerimizin aklına gelecek ilk perakende markası olmak istiyorduk. Tüm yatırımlarımızı da bu doğrultuda gerçekleştiriyoruz. Satın almalar da bu çerçevedeki stratejilerimizden biri.

HEDEFE İLERLİYORUZ

2014 yılını satışlarda yüzde 20 artışla kapayarak 3,1 milyar TL ciro ve 100,5 milyon TL’ye ulaşan net kârla kapamıştık. 2015 yılı ilk çeyrekte ise net kârımızı 112 milyon 748 bin TL’ye ulaştırarak sürdürülebilir büyüme hamlemizi devam ettiriyoruz. Satın almaların CarrefourSA’ya kattıklarını zamanı geldiğinde paylaşmaya devam edeceğiz. Kiler’in de bünyemize katılmasıyla hedefimize ve organize perakende sektöründe hak ettiğimiz konuma doğru adım adım ilerliyoruz.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.