“ALIŞMAK O KADAR KOLAY DEĞİL”

Capital (Turkey) - - PAZARLAMA - FARUK ECZACIBAŞI ECZACIBAŞI TOPLULUĞU YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Topluluğu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faruk Eczacıbaşı, teknolojiyi iyi kullanan patronlardan. Ancak teknoloji ilerledikçe kullanmanın zorlaştığını düşünen işadamı, değerlendirmesine şöyle devam ediyor:

“Teknolojiyi çok sık kullanıyorum, ancak teknoloji ilerledikçe kullanmak da biraz zor olmaya başladı. Çünkü alışkanlığım da yok. Bu galiba biraz da yaşla ilgili bir konu. Alışkanlıkları değiştirmek o kadar kolay olmuyor. Teknoloji kullanmayla alışkanlıkların değişmesini aynı kefeye koymamak lazım. Teknolojiler çok çabuk değişiyor. Ancak yeni teknolojilere alışmak o kadar da kolay olmuyor. Orada da ben biraz kıdemli kalmaya başladım. Sosyal medya hesaplarım var. Twitter’ı daha çok bilgi almak için kullanıyorum. Ama herhangi bir yorum katmak veya fikir söylemekten ziyade ilgilendiğim yazıları, beğendiğim konuları, müzikleri Twitter’a ve Facebook’a koyuyorum. Onun için bazen sıkıcı olmaya başlıyoruz. E-mail’lerimi de kendim kontrol ederim. O benim işim.” rum. Benim haberim olmadan yemekte fotoğrafımı çekip sosyal medyaya koyuyorlar, ardından birileri arayıp, ‘Filan yerdeymişsin’ diyor. Bunu doğru bulmuyorum. E-mail adresim de var. E-maillerimi bazen kendim bazen de asistanım kontrol ediyor. Özel kalem müdürüm de e-maillerimi takip ediyor, acil bir durum olduğunda beni bilgilendiriyor. Akşama kadar e-mail geliyor, hep- ERSİN ÖZİNCE, bankacılık sektörünün önemli profesyonellerinden biri. Şişecam ve İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevini sürdüren Özince, sektörü itibarıyla da yeni teknolojilere oldukça aşina… Özince, yeni teknolojileri nasıl kullandığını şöyle anlatıyor:

“Teknolojiyi hayatımın her alanında kullanıyorum. Tablet ve bilgisayarımı mutlaka yanımda taşırım. Yolumu bulmaktan, hava durumunu öğrenmeye, televizyon izlemekten radyo dinlemeye kadar pek çok şeyi internetten yapıyorum. Telefona karşı biraz mesafeliyim. Özellikle telefon taşımadığım çok zaman var. Belli zamanlarda ulaşılmamak için hiçbir şey kullanmıyorum. İletişimin konvansiyonel olduğu dönemde yetişmiş biri olarak çok aşırı iletişime ihtiyaç duyduğumu söyleyemem, benim için her şey yeterince ve gereğince… Sosyal medyada yokum. Bunun nedeni de insanlarla yüz yüze iletişim kurmayı tercih etmem. Sanal değil gerçek ortamlarda yaşamak istiyorum.”

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.