“BENİM KONUŞMAM DA İŞİM DE HALK TİPİ”

Capital (Turkey) - - MEHMET ÖĞÜTÇÜ - O zaman 12,5 milyon dolar alacağım vardı. Alacağımı hibe ettim ve ayrıldım. Şimdi maşallah çok para yatırılıyor. Bugün birinci ligdeki kulüpler herhalde 25-30 milyon TL para alıyor. Bizim zamanımızda beş kuruş para veren olmadığı için hep cebimizden verdi

ZEKİ BEY DAHA SİSTEMLİ

Zeki Bey benden daha sistemli çalışır. O İngiltere’de eğitim aldığı için onların sistemini aldı, benimki biraz halk tipi, benim konuşmalarım da işim de öyledir… Tabii iş, insanın aynasıdır. Burada mühim olan da o. Bunu ben tek başıma mı yaptım? Hayır.

SON TUZ ÖNEMLİ

Kardeşlerimle birlikte yaptım. Ama her zaman mutfaktakiler konuşulmaz, aşçıbaşı konuşulur. Yemek ne kadar güzel olursa tabii ki aşçıbaşının son attığı tuz önemlidir. Biz holdingi rahmetli babamdan teslim aldık. Babam 1994 yılında vefat etti. O günden bugüne de bir noktaya getirdik. Mecburen çok seyahatimiz oluyor. Evde oturarak iş yapılmıyor. Bu nedenle evde yatamadık, çocuklarımız ve torunlarımızla ilgilenemedik.

Bir baba olarak benim yapmam gerekenleri hep hanım üstlendi. Hanım evde çalıştı, çocukları yetiştirdi, torunlarla ilgilendi. Benim eksikliğimi kapatmaya çalıştı, çünkü hanımın çalışmasına gerek yoktu. Kaç çocuğunuz var? 1966 yılında 18 yaşındayken evlendim. 49 yıllık evliyim. 3 çocuğum ve 10 torunum var.

Zaman zaman “Keşke biraz daha az çalışıp çocuklara zaman ayırsaydım” dediğiniz oluyor mu?

Yok, aksine keşke biraz daha çok çalışsaydım diye düşünüyorum. Böylelikle yeniliğe daha çok adapte olurdum. Benim için birinci iş sonra özel yaşam gelir. Nasıl bir sosyal hayatınız var? Çok iyi arkadaşlara sahibim. Biz tabandan geldik. 15 yıl işletmede çalıştım, işçilerle beraber yemek yedim, onlarla oturdum. Ben kahvehaneye giderim, halkla konuşurum. Yeri geldiğinde elli bir, tavla oynarım. Halkın içindeyim, onun için de İstanbul’da yokum zaten. Hafta sonları neler yaparsınız? Bizim tatilimiz en fazla cumartesi pazardır. Uzun zaman tatil beni sıkar, duramam. Cumartesi pazar da eğer yaz aylarıysa denize gitmeyi yeğlerim. Deniz olmazsa bazen İstanbul’a gelirim, işimi yaparım. Genelde ise pazar günleri öğlene kadar yatar uyurum. Kalktığım zaman TRT’deki kovboy filmlerini seyreder, kafamı boşaltırım Genelde kafayı silmeye çalışırım.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.