“SON 5 YILDA İÇERİDEN 200 TRANSFER YAPTIK”

Capital (Turkey) - - YÖNETİM - OSMAN ALPTÜRER / ANADOLU GRUBU İK BAŞKANI

KARİYER TOPLANTILARI

Büyük oranda içeriden büyüyen bir grup olarak kuvvetli bir yetenek havuzumuzun olması, grubumuzu başarılı iş sonuçlarına ulaştıran en önemli etken olduğuna inanıyoruz. Bu kapsamda her seviyedeki çalışanımızın şirket, sektör ve grup yönetimi nezdinde kariyer planlamasının gözden geçirildiği “Kariyer Toplantıları”nda değişik sorumluluk ve tecrübelere ihtiyacı olan çalışanlarımızın iç transfer planlaması yapılıyor.

AÇIK İŞLER

Bu uygulama ile çalışanlarımıza faaliyet gösterdiğimiz sektörlerde farklı alanlar veya coğrafyalarda da görev alma fırsatları sunuyoruz. Ayrıca grup içi şirketlerimiz arasında son 5 yılda yaklaşık 200 çalışanımız grubumuz içinde iç transfer ile kademe, görev, şirket, sektör veya lokasyon değiştirdi. Kariyer toplantıları dışında “Açık İşler” adı altında grup şirketleri arasında iç transferi destekleyen başka bir aracımız da mevcut.

ŞEFFAF POLİTİKA

Grup şirketlerimiz, boşalan ya da boşalacak pozisyonları için öncelikli olarak grup şirketlerinden aday belirleme yoluna giderler. Pozisyonlar şeffaf bir şekilde tüm çalışanlara bir e-posta ile duyurulur. Pozisyonla ilgilenen çalışanlar ilgili rol için şirket yönetimi ve İK yöneticisi ile irtibata geçer. Açık İşler Modeli ile bugüne kadar grup içinden 45 pozisyon doldurulmuş ve böylece grup içi transfer desteklendi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.