ZAPPOS’TA HER ŞEY İYİ GİDİYOR

Capital (Turkey) - - YÖNETİM -

PİLOT PROGRAM

Zappos holakrasi sistemini duymuş ve bizi üst yönetimleriyle iki günlük bir workshop’a davet ettiler. Bu workshop’ta onlara önerdiğimiz bu yeni sistemin halihazırda uğraştıkları sorunlara nasıl cevaplar verebileceğine dair fikir verdik. Bu iki günün sonunda holakrasi hakkında daha fazla bilgi edinmek istediklerine karar verdiler ve bir departmanlarıyla birkaç ay süren ve 100 çalışanı içeren bir pilot program uyguladık.

KOÇLUK HİZMETİ

Bu pilot program esnasında Zappos çalışanlarına koçluk ve toplantı düzenleme hizmeti verdik. Zappos’un holakrasi sistemi içinde iki ana toplantı çeşidi olan “yönetişim” ve “taktik” toplantılarını düzenledik. Şirkete eğitim vermek üzere birkaç çalışanımızı yolladık ve bu da bir diğer adımdı.

ANAHTAR ÇALIŞANLAR

Tüm bunlar pilot program içinde 4 ay kadar sürdü ve Zappos sistemi tüm şirket için uygulamak istediğine karar verecek bilgiye sahip olana kadar devam etti. Zappos programı tüm şirkete yaymaya karar verince de tüm şirket çalışanlarını eğitmeleri için Zappos’un anahtar çalışanlarını eğittik. Tüm şirketi bizim eğitmemiz imkansızdı.

UZUN VADELİ BİR PROGRAM

Daha fazla eğitim verdik ve Zappos’un kendi koçlarına koçluk hizmeti sunduk. Zappos’da şu an her şey çok iyi gidiyor. Program iki yıldır sürüyor ve varmayı umdukları yere varana kadar daha birkaç yıl daha gerekiyor. Çünkü bu uzun vadeli bir değişim programı ve program onlara şu anda da kısa vadeli faydalar sağlıyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.