“ANLAŞMA YAPACAK BANKA YOK”

Capital (Turkey) - - SÖYLEŞI -

rı üzerine çalışıyoruz. ACS işbirliğiyle yurtdışında önemli faaliyeti olan Türk şirketlerine uluslararası sigorta çözümleri sunmayı amaçlıyoruz. Şimdiden bu işbirliğimiz meyvelerini vermeye başladı ve denizcilik, taahhüt sektörlerinde faaliyet gösteren Türk şirketlerinin uluslararası yatırımları için çalışmalar yaptık. Önümüzdeki günlerde bu alanda yeni şirketlere ulaşmak istiyoruz. Bunların yanı sıra Axa Group ile birlikte veri inovasyonu üzerine çalışıyoruz. Axa’nın global birikimlerinden

BANKA KANALI OLMADAN

Banka şubeleri olmadan da çok iyi büyüyoruz. Türkiye’de emeklilik işini başlatanlara minnettarım. İşe az sayıda acenteyle başlamıştık, bugün hayat dışında çalıştığımız acentelerimizin üçte biri ile emeklilik işinde de çalışıyoruz. Emekliliğin çok hızlı büyüyeceğine inanıyorum. Ama bununla beraber haklısınız. Emeklilik işinde hacim, ağırlık olarak banka kanalıyla oluyor. Ama bankalarla işbirliği içinde olmamak, bu oyunda olmadığımız anlamına gelmiyor. Şu anda bir anlaşma yapabileceğimiz bir banka mevcut değil, çünkü halihazırda başka oyuncularla mevcut anlaşmaları var.

BES’TE BÜYÜME PLANI

Bu dönem BES’te büyüme stratejimiz üzerine çalışıyoruz. O nedenle şu an net bilgi veremiyorum. Bugün mevcut dağıtım kanalımıza odaklanıyoruz eğer makul maliyetlerle yeni bir kanal oluşturabilirsek bunu da iş planımıza ekleyeceğiz. BES bir ölçek işi o yüzden varlık yönetimini iyi yapmak çok önem kazanıyor. Otoriteler emeklilik şirketlerinin katılımcılardan aldığı ücretleri sınırlayan yeni bir düzenleme hazırlıyor. Yeni gelecek regülasyonla pazarda konsantrasyon hızlanacak. Daha az sayıda oyuncu göreceğiz. Anahtar soru, “Bu pazarda oyuncu olmak için minimum büyüklük ne olacak”, mevcut şartlarla baktığınızda en büyükler bile kâr edemez.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.