SAĞLIK VE EMEKLİLİK”

Capital (Turkey) - - SÖYLEŞI -

SAĞLIKTA ORAN YÜZDE 2

Pazarda önemli büyüme fırsatları bulunuyor. Sağlık sigortalarına olan ihtiyaç artıyor. Türkiye’de nüfusun sadece yüzde 2’si özel sağlık sigortasına sahip. Yüzde 20’sinin sağlık konusunda hiçbir sigortası bulunmuyor. Önemli açık olduğunu düşünüyorum. Son dönemde sektörde uygun fiyatlı tamamlayıcı sağlık sigortaları sunulmaya başlandı. Tamamlayıcı sağlık sigortalarının hem sigortalanacak kişi sayısı hem sigorta şirketleri için büyüyen bir alan olacağını öngörüyorum. Sağlık sigortaları Axa için de önemli bir büyüme alanı olacak.

BES’TE GELECEK PARLAK

İkinci önemli alan, bireysel emeklilik sistemi, burada çok parlak bir gelecek görüyoruz. Devletin desteği devam eder ve gelecek regülasyonlar emeklilik şirketlerin para kazanmasını zorlaştırmazsa, BES de büyüme alanlarından olacak. Ben yıllar içinde Türk şirketlerinin işe girişlerde ücret paketinin içine özel sağlık sigortaları ve emeklilik planlarını da katacağını düşünüyorum. Bu nedenle de bu iki alanda önemli büyüme bekliyorum.

YENİ ÜRÜNLER VAR MI?

Türkiye’de pek çok kişi, çocuklarının eğitim masraflarını karşılama noktasında endişe duyuyor. Aynı şekilde sağlık konularında nasıl daha iyi hizmet alırım sorusu soruluyor. Bu açıdan aileleri koruma adına yeni ürünler gelebilir. Türkiye pazarı varlıkları korumada iyi durumda, ama ailelerin ihtiyaçlarının korunması noktasında büyük ihtiyaç var. Ayrıca sigortalı konut sayısı az, ben burada da yeni ürünlerle gelişme olacağını düşünüyorum. Tabii yaşadığımız dijitalleşme süreci de sigortacılığın şeklini değiştirecek. İleride bu alanda da önemli ürünler ve müşteriler için yeni etkileşim imkanları göreceğiz.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.