“OLABİLDİĞİNCE TÜRK OLACAĞIM”

Capital (Turkey) - - SÖYLEŞI -

KÜLTÜRÜ ANLAMAK

Benim için ilk zorluk, kültürünüzü, insanları anlamak için mümkün olduğunca ve en kısa zamanda Türk olabilmek. Kültürünüzü, düşünme biçiminizi öğrenmek istiyorum.

TÜRKÇE ÖĞRENİYORUM

Türkçe’yi de bir-iki kelimeyle öğrenmeye başladım. Türkçe, bildiğim diğer dillere göre farklı kurallara, farklı dil yapısına sahip. Ama umutsuz değilim, zamanla öğrenmek için elimden geleni yapacağım. Ayrıca trafik konusunda zorlanıyorum. olmak istiyoruz. Sağlık sigortalarında daha etkin olmak istiyoruz, bu branş ileride önemli bir büyüme alanı olacak. Özellikle tamamlayıcı sağlık sigortaları, bizim için büyümede anahtar olacak.

Hem BES hem hayat dışı sigortacılığında konsolidasyonlar bekleniyor. Axa’nın bu ortamda şirket satın alma planı var mı?

Bizim odağımızda organik büyüme var. Ama tabii her iki alanda da fırsatlara bakmak da çok normal. Yalnız ‘sadece fırsatlara bakalım, organik büyümeye odaklanmayalım’ derseniz büyük hata olur.

Burada asıl soru, bizim mevcut durumumuzla uyuşacak, iyi stratejiye sahip şirketi bulmak.

Aslında satın almalar sonrası yaşanan şirket birleşme döneminin, yönetimlerde dikkat dağınıklığı yarattığını düşünüyorum. Emeklilikte de elementer sigortacılıkta da yapacağımız satın almanın gerçekten kayda değer bir değer yaratacağından emin olmamız lazım. Ancak çekici fiyata sahip, bizim stratejimize uyabilecek, şirketimizle tamamlayıcı yanları olan şirketler ilgimizi çeker. Böyle bir satın almaya da zaten Axa Group tarafından global olarak karar veriliyor. Axa Group her yıl pek çok sayıda fırsatı değerlendiriyor ancak sınırlı sayıda operasyona imza atıyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.