EN İYİSİNİ KİTLE BİLİR

Capital (Turkey) - - CAPITAL’DEN - Andrew Barlay

Geliştirmeye 20 yılımı harcadıktan sonra ürünümü pazara sürmenin yakınına bile gelememiş durumdayım. Üstelik pazarlama faaliyetlerine milyonlarca dolar akıtabilen kurumsal devlerle de mücadele ediyorum. Kısacası finansal destek bulamıyorum. Herhangi bir tavsiyeniz var mı? elektrikli süpürgesini kusursuz çalışır hale getirmeden önce tam 1.526 tane prototip yaptı. Bir röportajında ise “Başarılardan ders çıkarıldığı görülmemiş bir vakadır” demiştir. Dyson’ın vizyonu ve kararlılığı gerçekten takdire değerdi. Onunkisi başarıya giden imrenilecek bir yoldu. Ancak her girişimcinin takip edebileceği bir yol değildir.

Yeni kurulmuş bir teknoloji şirketine fon bulmak hiç de kolay değildir. Ancak günümüzde tomurcuklanma aşamasındaki girişimciler için şimdiye kadar hiç olmadığı kadar bol sayıda seçenek var. Bilhassa da sizin gibi kendi fikirlerine sonuna kadar güvenen müteşebbisler için. Yeni şirketlerle ortaklık kurmak isteyen çok sayıda yatırım gruplarının yanı sıra ortalıkta makul faizli kredilerde söz konusu.

Sizin şu anda yüzleşmekte olduğunuz en büyük engel herkesin kendi ürününü veya hizmetini potansiyel yatırımcılara en az bakım gerektiren ama piyasanın en güçlüsü ve en iyisi olarak pazarlamasıdır.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.