“HAREKETLİ BİR YIL OLUYOR”

Capital (Turkey) - - INSANLAR -

Ece Grup, kiremit ve vitrifiye seramik alanında 8 şirketi ve 7 üretim tesisiyle Türkiye’nin önemli sanayi kuruluşlarından biri. Toplam 45 ülkeye ihracat yapan grup, 2 yıl önce önemli bir satın almaya imza atarak yurtdışı pazarlardaki varlığını daha da güçlendirdi. İtalya pazarında ilk 10 üretici arasında yer alan Isvea markasını bünyesine katan Ece, artık markanın üretimini yüzde 90 oranında Çorum’da gerçekleştiriyor. Grup, bu yıl da banyo çözümleri konusunda dünyanın lider şirketlerinden Ideal Standard International’ın Türkiye operasyonlarını yürütmeye başladı. Türkiye’deki başarılı çalışmaları ve uyumlu işbirlikleri nedeniyle iki marka arasındaki ticari ilişkilerin kapsamını genişleterek büyük bir ortaklığa imza attıklarını anlatan Ece Grup Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz, 2015’in kendileri için çok verimli, başarılı ve hareketli bir yıl olduğunu söylüyor. “Isvea bir tasarım markası, sürekli yeni ürünler geliyor. Ideal Standard ise dünyada sektöre yön veren bir marka. Elindeki büyük teknolojik güç sayesinde trendleri ve tasarımları belirliyor. Dolayısıyla neredeyse her ay yeni bir seri, yeni bir ürün ya da yeni bir teknolojinin tanıtımını yapıyoruz. Bu sebeple yenilikler konusunda hareketliliğimiz hiç durmadan devam ediyor” diyor.

Ece Grup’un Ideal Standard ve Isvea markasına ilişkin hedefleri net. Ideal Standard’ın Türkiye’de 65 olan mağaza sayısını, 5 yıl içinde 100’ün üzerine çıkarmayı planlıyor. Isvea’da da ilk hedef, ihracat pazarlarını artırmak. Şu anda 40 olan ülke sayısını 50’ye çıkarmak istediklerini açıklayan Çenesiz, “Biz Isvea’yı başta Avrupa olmak üzere tüm dünyada bilinen ve kendi ürün gamında tasarımcı, yenilikçi ve rekabetçi bir marka haline getirmek istiyoruz. Amacımız sektörün en önemli 3 oyuncusundan biri olmak” diye konuşuyor.

Erdem Çenesiz, markalar özelinde değil tüm grup olarak ihracat yaptıkları ülkeleri de genişletmek niyetinde. Bu konuda da şöyle konuşuyor:

“İhracat yaptığımız ülke sayısını bu yıl sonuna kadar 45’ten 50’nin üzerine çıkarmak istiyoruz. İrlanda, KKTC, Ürdün ve Bahreyn’de yeni satış noktaları açmayı amaçlıyoruz. Ideal Standard markamızla da Amerika pazarında yeni girişimlerde bulunduk.”

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.