“2 MARKAYI TÜRKİYE’YE GETİRİYORUZ”

Capital (Turkey) - - INSANLAR -

Kazım Akbulut, tekstil sektörünün çok yakından tanıdığı bir isim. Endüstri mühendisliği mezunu olan Akbulut, deneyim kazanmak amacıyla bir süre tekstil sektöründe profesyonel olarak çalıştıktan sonra girişimciliği tercih etti. 1988 yılında Akbulut Tekstil’i kurdu. Şirketini kurduğu günden bu yana da Avrupa’daki her ülkeye ve Marks&Spencer, Converse, Laura Ashley, Marina Yatchting gibi büyük markalara üretim yapıyor.

Akbulut Tekstil, sadece üretici değil aynı zamanda perakende sektöründe oyuncu olarak yer alıyor. 2000’li yıllarda Türkiye’de ihracat hacminin düşmesi üzerine müşterilerinden Hummel’ı Türkiye’ye getirerek sektöre adım atan şirket, yaptığı yatırımlarla Hummel Türkiye’yi 250 milyon TL ciroluk bir hacme taşıdı.

Şimdi ise radikal bir karar alarak Hummel markasında sahip olduğu yüzde 51’lik hisseyi Hummel Global’a satarak elden çıkarıyor.

Hummel’dan çıkan Akbulut Tekstil, Neo Trend isimli yeni bir şirket kurarak dünyada spor giyimde öne çıkan iki markayı Freddy ve Anta’yı Türkiye’ye getiriyor. Eva Longoria, Britney Spears, Katie Price, Hillary Duff, Abby Clancy, Lea Michele, Hayden Panettiere gibi birçok ünlünün de kullandığı Freddy markasının üretim ve satış yapma haklarını aldıklarını açıklayan Akbulut, “Neo Trend çatısı altında Türkiye’ye getireceğimiz ikinci markaysa Anta. Dünyanın en büyük 5 spor markasından biri olan Anta, dünyadaki en büyük iki bilim laboratuvarından birine sahip” diyor.

Kazım Akbulut, Neo Trend çatısı altında bu iki markayla hızlı büyüme peşinde. Bu yıl sonuna kadar yaklaşık 10 mağaza, 2016 yılı içerisinde 15 mağaza açmayı planlıyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.