“ÇEŞİTLİLİK VE DAHİL ETME PROGRAMIMIZ BAŞARILI OLDU”

Capital (Turkey) - - İNSAN KAYNAKLARI - Şirketimiz bünyesinde uzun yıllardan bu yana sürdürdüğümüz çeşitlilik ve dahil etme programımızla cinsiyet, din, dil, ırk ayrımı yapmıyoruz. Çalışanlarımızın iş hayatına en mükemmel şekilde entegrasyonunu sağlamayı hedefliyoruz. Bu kapsamda tüm çalışanlar

TESADÜF DEĞİL

Kadın ve erkek çalışanlarımızın sirkülasyon oranlarında neredeyse hiç fark olmaması, yönetici seviyesinde ise beklenenin tersine, kadınlar lehine fark olması tesadüf değil. Yıllardır uyguladığımız İK politikalarımızın, çeşitlilik ve dahil etme programımızın olumlu bir sonucu. Kadınların iş hayatında daha aktif yer almasının ve şirket yönetiminde eşit ölçüde söz sahibi olmalarının önemine yürekten inanıyoruz.

AYRIM YAPMIYORUZ

ESNEK UYGULAMALAR

Esnek yan haklar, esnek çalışma saatleri, merkez ofis çalışanları için çarşamba günleri ‘Çalışma mekanını kendin seç’ gibi uygulamalarla çalışan memnuniyetini artırmaya çalışıyoruz. Yaz dönemi boyunca cuma günleri erken paydos uygulamamız sürüyor. Tüm bu imkanları çalışanların beklentilerine cevap verecek şekilde tasarlayıp uyguluyoruz.

KADINA ÖZEL

Kadın çalışanlarımıza özel esnek doğum izni uygulaması, hamilelik koçluğu, süt odası, lohusa ve yeni doğan desteği gibi uygulamalarımız var. Ayrıca global olarak uygulanan ‘Kadın Yöneticiler için Liderlik’ programımızla üst düzey pozisyonlara gelmesi muhtemel kadın yeteneklerimizi çeşitli eğitim programları ile destekleyip bu pozisyonlara hazırlıyoruz.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.