MESAJ TEK KONSEPTE ODAKLANMALI

Capital (Turkey) - - İNSAN KAYNAKLARI -

Tüketiciler hakkında elimizde yığınla veri var. Ancak biz onları nasıl kullanacağımızı, yani bu devasa verilerden nasıl faydalanacağımızı bilmiyoruz. Sizin tavsiyeniz nedir? Biz bu verilerden nasıl daha yaratıcı bir şekilde faydalanabiliriz? broşürleri hazırlamıştık. Oysa yapılan araştırmalar bize, müstakbel müşterilerin aslında en çok bu broşürün arka sayfasında bir vagonun üstüne dikey bir şekilde yüklenmiş bir GE transformatörünü gösteren küçücük bir fotoğraf ile ilgilendiklerini göstermişti. Yani GE’nin rakipleri kendi kocaman transformatörlerini yatay bir şekilde yükleyip naklediyordu ve bu yüzden kurulumları esnasında dikey konuma getirilmeleri gerekiyordu ki 4-5 ton ağırlığındaki bir ürün için oldukça zahmetli bir işlemdi.

Bu öngörüyle pazarlama programımız baştan aşağıya değişmek zorunda kaldı. Artık ondan sonraki tüm GE transformatör reklamlarının odağında “dikey” kavramı vardı.

Pazarlama programlarının çoğu aslında çok zor bir iş olan zihinleri değiştirme görevini üstlenir. Daha da iyisi ise ilk aşamada tüketicilerin neden sizin ürününüzü satın aldıklarını öğrenmek ve ardından bu gerçeğe odaklanmış bir pazarlama programı yürütmektir.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.