“KANAL SAYISI TEKNOLOJİYLE ARTTI”

Capital (Turkey) - - PAZARLAMA - BANU BİRGÜCÜ CARREFOURSA PAZARLAMA DİREKTÖRÜ

Turkcell’den yaşam tarzı ve kullanım alışkanlıklarına göre ‘kişiselleştirilmiş’ hizmet alabiliyor” diyor.

Yemeksepeti için öncelikli iletişim kanalları Twitter, Facebook ve Instagram. Yemeksepeti Pazarlama Müdürü Barış Sönmez, sosyal medyayı satış kanalı olarak değil, daha çok heyecan uyandırmak ve her gün ortalama 300 bin kişiye dokunarak akılda kalıcı olmak için kullandıklarını söylüyor ve ekliyor:

“Bunlarla birlikte Periscope, Youtube, Google + ve kendi bloğumuzu da aktif olarak kullanıyoruz. Twitter, Facebook, Instagram ve Google+’da günlük ortalama 4’er içerik üretiyoruz. Bu mecralar için ürettiğimiz aylık toplam içerik ortalaması 480. Marka prensiplerimize uygun bir fırsat görürsek bu sayılar artabiliyor. Periscope’ta haftalık olarak yarışmalarla ilerliyoruz. Youtube ve kendi bloğumuz için de periyodik olarak özel içerikler üretiyor, paylaşıyoruz.”

Vodafone Türkiye de 77 milyonluk nüfusa ulaşmak için geleneksel ve dijital tüm mecraları 360 derece entegre pazarlama iletişimi anlayışı ile kullanıyor. Vodafone Bilgi ve İletişim Hizmetleri Genel Müdürü

KAÇ MÜŞTERİYE ULAŞIYOR?

Sosyal medya hesaplarımız, müşteri hizmetleri hattımız, reklam filmlerimiz, TV spotlarımız, market danışma bölümlerimiz, şikayetvar.com, online alışveriş ve kurumsal sitemiz carrefoursa.com aracılığı ile ve sahada totalde 10 kanalımızla müşterilerimizle sürekli iletişim halindeyiz. Haftada; sosyal medya aracılığıyla yaklaşık 421 bin, mesaj gönderimi yoluyla 330 bin, kataloglarımızla 1 milyon perakende noktalarımızda yaklaşık 2 milyon, müşteri hizmetlerimiz aracılığı ile ise yaklaşık 2 bin 300 müşterimize ulaşıyoruz.

PAYLAŞIM ALANLARI

Markaların müşteri ve tüketicileriyle bu kadar sık iletişime geçmelerinin kendileri için birçok nedeni var. Bu nedenlerin başında müşterileri satış için harekete geçirmek geliyor. Yemeksepeti bu konuda en aktif markalardan biri... Şirket heyecan uyandırma ve acıktırmanın kendileri için en önemli iki metot olduğunu açıklıyor. Gerçek zamanlı iletişim yaptıklarının altını çizen Yemeksepeti Pazarlama Müdürü Barış Sönmez şunları ekliyor:

“Güzel görünen, cızır cızır pişen bir yemek, yeni açılan bir restoran, herkesin bahsettiği ancak sizin hiç İletişim planımız ve takipçilerimizden aldığımız geri bildirimler doğrultusunda sosyal medya üzerinden takipçilerimize ulaşmak için Facebook ve Twitter üzerinden günde iki, Instagram üzerinden, günde bir veya iki günde bir mesajlarımızı paylaşıyoruz. Bu alandaki paylaşımlarımızı genel olarak güncel kampanyalarımız, takipçilerimizin günlük hayatta kullanılabileceği pratik bilgiler, sağlıkla ilgili bilgilendirmeler ve yarışmalarımız oluşturuyor.

ARTIŞIN ADRESİ

Son 10 yıla baktığımızda müşterilerimize ulaştığımız kanal sayımızın gelişen teknolojiyle doğru orantılı olarak arttığını söyleyebiliriz. Bu artış özellikle sosyal medya kanallarımızda gerçekleşti. Teknoloji sürekli gelişiyor. Her gün yeni bir uygulama, yeni bir iletişim kanalı yaratılıyor. En çok kullanılan kanalları biz de iletişim kanallarımıza ekliyoruz çünkü içinde bulunduğumuz çağ bunu gerektiyor. Yenilikleri takip etmek, iletişim stratejimizin olmazsa olmazı.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.