“KİŞİYE ÖZEL İLETİŞİM YAPIYORUZ”

Capital (Turkey) - - PAZARLAMA - İHSAN ATEŞ DEFACTO PERAKENDE GRUP BAŞKANI

BAĞ KURUYORUZ

Müşterilerimizle e-mail, SMS, sosyal medya, defacto blog, çağrı merkezimiz ve sitemiz üzerinden birçok konuda müşterimizle bağ kurmaktayız. Müşterilerimize değer verdiğimiz için onların doğum günleri de çok önemli ve o günlerde kendilerine özel fırsatlar sunmaktayız.

2,5 MİLYON KİŞİYE ULAŞIYORUZ

Müşterilerimize çağrı merkezimizle her konuda hem e-mail hem telefon yoluyla iletişim haline geçmekteyiz. Sosyal medyanın da etkisiyle her gün 2,5 milyon kişiye ulaşıyoruz. Müşterilerimizle iletişim bizim için çok önemli olduğundan her zaman en yeni iletişim yapılabilecek tüm kanalları kullanarak müşterilerimize ulaştık. Sosyal medya kullanımlarının artmasıyla beraber bu kanaldaki iletişimlerimiz de kuvvetlendi ve kişiye özel hale geldi.

OMNI CHANNEL STRATEJİSİ

Müşterilerimizin her biri farklı kanallar kullanıyor. omni-channel stratejimiz gereği; şirketlerle işbirlikleri yaparak, kişiye özel promosyonlar hazırlayarak, kombin önerilerde bulunarak, özel e-postalar ve SMS’ler atarak, sosyal medyada aktif olarak iletişime geçerek müşterilerimizi en doğru kanalda yakalayıp harekete geçiriyoruz. sipariş vermediğiniz bir tatlı aslında kendi başına heyecan verici birer hikaye sunuyor. Biz de bu hikayelerin merkezinden çok kopmadan, yemek ve lezzet güzellemeleri, fotoğraf ve videolar, yarışmalar ve mini testler kullanıyoruz. Bu iletişimleri promosyonlarla desteklediğimiz de oluyor, ancak esas önemli olan hikayenin uyandıracağı heyecan. Bu doğrultuda görselliği en etkin biçimde iletebildiğimizi düşündüğümüz video içerikleri bu yıl bizim önceliklerimiz arasında.”

Yıldız Holding de mesajlarını kendi iç dinamiklerine uygun düzenliyor. “Sosyal medya kanallarında sür- Markaların müşteriyle temasta ne kadarlık içerik yayınladıkları da önemli bir konu. Social Bakers’a göre yayınlanan içeriğin sıklığı müşteriyle dozunda iletişim kurmak için iyi dengelenmeli.

Türkiye’de markalara baktığımızda tablo şöyle: Akbank Facebook takipçileriyle haftada 60’a yakın, Twitter takipçileriyle ise 50’den fazla içerik paylaşımı yapıyor.

ING Bank’da içerik paylaşımı gündeme göre değişebilen bir süreç. ING Bank Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Barbaros Uygun, “Çok net sayılar söylememiz zor ancak özel günler haricinde günde her platformda 1’den fazla içerik çıkmamaya özen gösteriyoruz. Facebook’ta haftada 5, Twitter’da 7, Instagram’da 3 içerik yayınlıyoruz. Twitter daha hızlı akan, gündeme daha duyarlı bir platform olduğu için real-time içeriklerimiz de olabiliyor” diyor.

Vestel ise Facebook, Twitter ve Instagram’dan her gün birer içerik paylaşımı yapıyor. Youtube için kampanya dönemlerinde içerik kullanıyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.