“AGRESİF PLANLARIMIZ VAR”

Capital (Turkey) - - INSANLAR -

STFA, 77 yıllık geçmişiyle Türkiye’nin en köklü holdinglerinden… İnşaat ve iş makineleri sektöründe faaliyet gösteren holdingin enerji sektörüne girişi 2003 yılında Enerya’yı kurmasıyla gerçekleşti. Geride bıraktığımız 5 yılda da bu alanda önemli bir atılım yaptı. Çok değil 5 yıl öncesinde grubun en küçük şirketi olan Enerya, bugün 1,5 milyar TL’ye yaklaşan cirosuyla en büyük şirketi konumunda.

Enerya, rekabetin çok yoğun olduğu enerji sektörünün de iddialı oyuncularından… Sektörde en yaygın ikinci şehir ağına sahip gaz dağıtım şirketler topluluğu olduklarını belirten Enerya Genel Müdürü Aslan Uzun, “Toplam 11 şehirde 8 milyon nüfusa doğalgaz götürmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Doğalgazda sağladığımız müşteri memnuniyetini elektrik ticaretine de taşıyarak perakende ve toptan müşterilere elektrik sağlıyoruz” diyor.

Enerya önümüzdeki dönemde büyümesini sürdürürken en kolay çözümleri sunan, en anlaşılır enerji şirketi olmayı istiyor. KOBİ’lerin ve sanayi kuruluşlarının enerji ihtiyaçlarına çözümler üretmeyi planladıklarını anlatan Aslan Uzun, “Bu paralelde gaz dağıtımının yanında toptan gaz ticaretimiz gelişiyor. Holding olarak elektrik ticaretine de başladık. Hızla büyüyoruz. Tabii gaz ve elektrik dağıtımında büyümek bizi sourcing dediğimiz tedariğin kaynağına yöneltiyor. Bu alanda da çalışmalarımız devam ediyor. Özetle agresif planlarımız var, hepimiz hedefe kilitlendik ve başarmak için çalışıyoruz. Enerjinin yeni alanlarına girerek hızlı büyümemizi sürdürmek ve Türkiye’nin önemli enerji markalarından biri olmak, vazgeçilmez hedefimiz” diye konuşuyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.