“MODAYA YÖN VERECEĞİZ”

Capital (Turkey) - - INSANLAR -

Ayakkabı sektörünün en büyük üreticilerinden İnci Deri, bundan 3 yıl önce kritik bir kararla üretimden çıktı. Yeniden yapılanan şirket, büyüme stratejisini de marka, pazarlama, satış, eğitim ve verimli tedarik sistemleri üzerine kurdu. Bugün 90’ın üzerinde tedarikçiyle çalışan İnci Deri, yeni yapılanmasından memnun.

İnci Deri Yönetim Kurulu Başkanı Ali Murat Kızıltaş, farklı üreticilerin farklı uzmanlık ve bilgi birikimlerinden yararlanarak, müşterilerine en doğru zamanda, en iyi kalitede ürünü optimum fiyatla sunabildiklerini söylüyor. Artık şirketin büyüme planlarını marka yatırımlarını ön plana alarak yaptıklarını anlatıyor. “Yani büyümemizi hem finansal hem marka değeri olarak planlıyoruz” diyor.

Bugün 67 mağazası ve 32 bayisiyle toplam 99 noktada yer alan İnci Deri, büyüme konusunda da hızlı. 2014 yılında cirosunu bir önceki yıla göre yüzde 19 oranında artırmayı başaran şirket, bu yıl yüzde 20’lik büyümeyle 190 milyon TL ciroya ulaşmayı planlıyor. İnci’nin temel hedefi ise modaya yön veren marka olmak. Bunu da insan kaynağına ve koleksiyon tasarımına odaklanarak başarmaya çalışıyor. Geçtiğimiz yıl kadrosuna 150 çalışan daha ekleyen İnci, bu yapılanmaya paralel insan kaynakları tarafında çalışanlarının gelişimi için eğitimler veriyor.

2014’te 547 çalışana 8 bin 948 saat eğitim verdiklerini açıklayan Kızıltaş, “Sektöre göre ifade edilen bu rakam çok iyi bir zaman dilimi. Hedefimiz bunu 10 bin saate çıkarmak” diyor.

Şirket 4 sezon boyunca özel koleksiyon çalışmaları için işbirliği yaptığı moda tasarımcısı Gamze Saraçoğlu ile de kreatif direktörlük pozisyonu için anlaştı.

İnci Deri, 2017 yılında 100’üncü yılını kutlarken 50 ilde 140 mağazaya ulaşmayı ve çalışan sayısını da 800’e çıkarmayı planlıyor. Şirketin 100’üncü yılında gerçekleştirmeyi hedeflediği ciro 286 milyon TL.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.