“80 ÜLKEYE YAYILACAĞIZ”

Capital (Turkey) - - INSANLAR -

Koleksiyon Mobilya büyümede yüzünü yurtdışına dönmüş bir marka. Türkiye içinde şu anda 11 noktada faaliyet gösteren şirket, yurtdışında ise 23 ülkede operasyon yürütüyor. Koleksiyon Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi Doruk Malhan, Amerika, Avrupa, Kafkaslar ve Ortadoğu bölgelerindeki ülkelere önümüzdeki yıllarda yenilerini de ekleyeceklerini söylüyor. “Yurtdışındaki faaliyetlerimiz, dünyada tasarım konusunda öncülük edeceğimiz noktaya gelene kadar hız kesmiyoruz” diyor.

Son 5 yıldır yurtdışında yayılma stratejisi izleyen Koleksiyon Mobilya, önümüzdeki dönemde şirket satın alarak sınır ötesinde daha hızlı ilerleme kararında. 80 ülkeye yayılma planları olduğunu açıklayan Malhan, “Bunun için tabii ki yenilikçi ve kullanışlı tasarımımızı ön plana çıkaracağız. Ayrıca üretim tesislerimizi de Rusya, Almanya ve Amerika’da genişletmeyi planlıyoruz. Amerika pazarına verdiğimiz önem son zamanlarda artış gösterdi. Yakın zamanda açmış olduğumuz New York ofisimizin ardından yakında Dallas ofisimiz açılacak. Amerika’nın dünyada mobilya harcamalarının en yüksek olduğu ve küresel mobilya harcamalarının yüzde 20’sini yaptığını düşünürsek bu adımların önemini kavramak daha kolay olabilir. 10 farklı kentte faaliyet gösterdiğimizde Amerika’da daha bilinen bir marka olacağız. 3 yıllık bir perspektifte ciromuzun yüzde 50’sini de yurtdışı satışlarımızdan sağlamayı hedefliyoruz” diye konuşuyor.

Koleksiyon Mobilya yurtiçinde de büyümeye devam ediyor. Yıl sonu için yüzde 30’luk büyüme planlayan şirket, bu hedefe ulaştığında cirosu 170 milyon TL olacak.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.