HEDEF EĞLENCEDE DÜNYA MARKASI OLMAK

Capital (Turkey) - - INSANLAR -

Vialand Türkiye’nin hizmet sektöründe yarattığı en büyük marka olma iddiasında. Bundan 3 yıl önce 650 milyon dolarlık bir yatırımla hayata geçirilen tema park, geçtiğimiz yıl da yaklaşık 50 milyon dolarlık yatırımla içerik olarak daha da zenginleşti.

Vialand Genel Müdürü Tolga Alişoğlu, Vialand’in dünyanın ender entegre perakendecilik tesislerinden biri olduğunu söylüyor. “Tema parkta dünyanın en büyük oyuncusu Disney. Disney’in oteli var ama tesis içinde değil. Biz alışveriş merkezi, oteli ve temalı parkıyla tam entegre bir tesisiz” diyor.

Vialand hafta içi ortalama 70-80 bin, hafta sonu da 150 bin ziyaretçi ağırlıyor. Bu yıl toplam 1 milyon 200 bin kişilik ziyaretçiyi misafir edeceklerini belirten Alişoğlu, bunun yaklaşık 550 bininin yabancılardan oluşacağını söylüyor. Yabancı ziyaretçilerin coğrafi dağılımına baktığımızda da bunların yüzde 90’ının Ortadoğulu olduğunu söyleyebiliriz” diye konuşuyor.

Alişoğlu, Vialand’in açılışından kısa bir süre sonra göreve geldi. 2,5 yıldır da Vialand onun yönetiminde. Yatırımcılar açısından geride bıraktıkları 2,5 yılı değerlendirdiğinde beklentilerin karşılandığını ifade ediyor. “Burada biz ekonomiye 200 milyon Euro’luk bir katkıda bulunuyoruz. Dünyanın hiçbir yerinde tema parklar

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.