“OYUNUN KURALLARI BİR ANDA DEĞİŞEBİLİYOR”

Capital (Turkey) - - INSANLAR -

lcatel-Lucent, dünyanın lider IP şebeke, ultra-genişbant erişimi ve bulut teknolojisi uzmanı. Alcatel-Lucent Teletaş Yönetim Kurulu Başkanı Önder Sönmez, bu iş tanımını daha da açık hale getirmek için, “Biz küresel iletişimi kurumlar ve devlet çerçevesinde daha inovatif, sürdürülebilir ve erişilebilir hale getiriyoruz. Hızlı, esnek ve güvenli şebekeler yaratıyoruz; sunduğumuz hizmetlerle müşterilerimizin kendi değerlerini açığa çıkarmalarını sağlıyoruz” diyor. Dünyanın en yenilikçi şirketleri arasında gösterildiklerinin de altını çizen Sönmez, sözlerine şöyle devam ediyor: “Dünya genelinde 20 bin mühendis kadrosuna sahibiz. 2014 gelirimiz 13,2 milyar Euro. 33 bin patent, 8 Nobel Ödülü sahibiyiz.”

Ulaştırma, enerji ve kamu sektörlerine, kablo servis sağlayıcılarına, büyük kurumsal şirketlere hizmet veren şirket, Türkiye’de 1993 yılında kuruldu. Bugün 500’den fazla mühendis istihdam ediyor. 2014 yılı cirosu da 373 milyon TL.

Alcatel-Lucent Teletaş, Türkiye ve sorumlu olduğu Azerbaycan pazarında gücünü daha da artırmayı planlıyor. Bu kapsamda odağında özellikle fiber, genişbant ve altyapı çalışmaları var. IP ağ, ultra genişbant erişimi, yüksek kalitede ve değerde ekipman geliştirilmesi gibi konulara yoğunlaşacaklarını belirten Sönmez, “Ayrıca değişen ve gelişen teknolojiler çerçevesinde AR-GE, IP, bulut bilişim ve genişbant teknolojilerine yatırım yapmaya ve teknoloji alanında yenilikler sunmaya devam edeceğiz. Faaliyet gösterdiğimiz sektör çok dinamik. Oyunun kuralları bir anda değişebiliyor. Biz tüm değişimlere ve yeniliklere hazırız. Artacak veri miktarını ve trafiğini düşününce, yakın dönemde sektörün hız ve buna bağlı bant genişliği konusunda ihtiyaçlarının artacağı kesin. Bu yüzden genişbant ve fiber alanlarında gelişmeler sektöre yeni dinamikler getirecek. Türkiye’nin şu günlerde şekillenmekte olan 5G politikası da yakından takip ettiğimiz bir konu. 5G konusunda dünyada olduğu gibi ülkemize en iyi ve en gelişmiş hizmeti vermeye hazırız” diye konuşuyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.