“NİŞ MARKETLERE YÖNELMELİYİZ”

Capital (Turkey) - - INSANLAR -

Bu yıl turizm sektörü açısından tüm olumsuzluklar üst üste geldi. Önce Rusya pazarının daralması ardından terör olayları talebin düşmesine neden oldu. Sektörde yüzde 20-30’luk daralma bekleniyor. Bu olumsuz tablo karşısında her bir oyuncu kendi yöntemleriyle bu yıldan en az hasarı almaya çalışıyor. Güral Premier Otelleri de bu gruplardan... Güral Premier Belek ve Güral Premier Tekirova’da toplam 2 bin 800 yatak kapasitesiyle geçtiğimiz yıl 125 milyon TL ciro elde eden grup, yılı yüzde 10-15 oranında bir küçülmeyle kapatmaya hazırlanıyor.

Güral Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Harika Güral, bu yıl sezonun rahat geçmeyeceğini daha önceden gördüklerini söylüyor. Bu nedenle kaliteden ödün vermeden maliyetlerini indirmeye odaklandıklarını anlatan Güral, “Örneğin misafirlerimize sunacağımız organik ürünleri kendimiz yetiştirmeye yöneldik. Çamaşırhanede kullandığımız buharı geri dönüşüme sokup yeniden kullanabilmenin yollarını aradık. Sulama sitemlerimizi geliştirip genel su tasarrufunu artırdık” diyor.

Sezonun başında doluluk oranının beklentilerinin çok altında kaldığını ancak sezonun ortalarında hedefledikleri bütçeyi yakaladıklarını ifade eden Güral,

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.