“DARBOĞAZA GİRDİK”

Capital (Turkey) - - SÖYLEŞİ -

FİNANSMAN SIKINTISI

Üst üste yaşanan seçimlerden dolayı ülkenin genelinde ekonomide sıkıntılar var. Yüzde 2,3’lerde gezen bir büyüme var. Özellikle KOBİ’lerde ciddi anlamda finansmana erişim konusunda sıkıntılar yaşanıyor. Bir darboğaza girilmiş durumda.

YATIRIMLAR BEKLEMEDE

İş dünyasında herkes yatırımlar konusunda beklenti içinde. Yeni yatırımlar yapılmıyor. Yeni yatırımların yapılmaması çarkın dönmemesi demek. Yatırımlar yapılmadığından dişliler dönmüyor. Dişliler dönmeyince her tarafta sıkıntılar çıkmaya başladı. Bankaların risk primleri artmaya başladı. Bankalar da bu durumu KOBİ’lere yansıttı. Bu da piyasanın daralmasına sebebiyet veriyor.

SIKINTI VAR

Piyasada ekonomik anlamda ciddi sıkıntılar söz konusu. Biz de bunun için hep koalisyon kurulsun istiyorduk. Ülke yeni seçimi kaldıracak yapıda değil. Ancak koalisyon kurulamadı. Güven ortamı olmayınca insanlar yatırım yapmıyor. Krizin kendisini de bu durum yaratıyor. Önümüzdeki dönemde tüm ülke genelinde yatırımlarda azalma söz konusu olabilir. Bu da daha az istihdamı, daha az büyümeyi ve krizi beraberinde getirecek.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.