SIRADAN İNSANLARLA AJANS KURAMAZSINIZ

Capital (Turkey) - - İŞ ORTAMI -

Reklam ajanslarının CEO’ları, çalışanlarının yaratıcılığını ve motivasyonunu artırmak için ne yapmalı?

yıldır bir reklam ajansının CEO’luğunu yapmış biri olarak bu sorunu çok iyi bilirim. Açık konuşmak gerekirse insanların çoğunda bir reklam ajansında çalışmaya yetecek kadar yetenek ve duygusal olgunluk yoktur. Ancak bunu önceden bilmek pek mümkün değil. En mükemmel özgeçmişe sahip insanların bile sonrasında bazen pek de üretken bir çalışan olmadıkları ortaya çıkar.

Yaratıcılığı artırmak için bir CEO’nun yapabileceği iki şey vardır. Birincisi, CEO o anda yürütülmekte olan reklam kampanyalarını tartışmak için ajansın yaratıcı insanlarıyla düzenli olarak toplantılar yapmak zorundadır. CEO’nun nelerin işe yaradığını ve nelerin işe yaramadığını değerlendirirken açık ve dürüst olması gerekir.

İkincisi, bir CEO beklenen düzeye ulaşamayan yaratıcı çalışanlarını işten atmaya hazırlıklı olmalıdır. Kendime itiraf etmekten nefret ediyorum ama biz herhalde her yıl yaratıcı ekibimizin yüzde 10’u ile yollarımızı ayırmışızdır. Şayet bunu yapmamış olsaydık, o zaman ajansımız bugünleri göremezdi. Sıradan insanlarla bir reklam ajansı kuramazsınız.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.