“EN BÜYÜK HAYALİM”

Capital (Turkey) - - LİDERLİK -

BABAM HEP İDOLÜMDÜ

Çocukluktan itibaren rahmetli babam hep idolüm oldu. Tekstilin her dalını ve sanayiciliği çok sever, yaptığı işten büyük zevk alırdı. Benim de küçük yaşlardan itibaren tekstil sektörüne ve kendi işimize büyük merakım oluştu. Bu nedenle de ileriye yönelik planlarımı yaşadığım doğal süreçle birlikte bu yönde yaptım. Üniversiteyi bitirir bitirmez Yeşim Tekstil’de çalışmaya başladım.

YEŞİM TEKSTİL’DEYDİM

Dolayısıyla 25 yaşımda da Yeşim Tekstil’deydim. O tarihlerde Yeşim Tekstil, ev tekstili üretimi yapıyordu ve Bursa da daha çok ipek, polyester üreten bir tekstil şehriydi. Benim o zaman için en büyük hayalim Yeşim Tekstil’i ev tekstilinin yanı sıra entegre bir hazır giyim şirketi haline getirmek ve pamuklu örmeye girebilmekti.

FARKLI İŞ MODELİ

Ayrıca o dönemlerde tekstil işinde e kayıt dışı üretim söz konusuydu. Ben Yeşim Tekstil olarak daha farklı bir iş modeli oluşturmayı istedim hep. p. Çevre ve sürdürülebilirliği gözeterek, sosyal uygunluk şartlarını ve iş güvenliğini sağlayarak, kendi işimizi daha ha iyi noktalara taşımayı ve global bir şirket olmayı hayal ederdim.

REKABETTE ÖNE GEÇİRDİ

Yeşim Tekstil’in bugün dünya genelinde isim yapmış hazır giyim markalarıyla çalışmasına zemin hazırlayan en büyük sebep aslında o zamanki bu hayaldir. Çünkü bu hayalle birlikte ev tekstilinin yanı sıra hazır giyim sektörü alanında üretim yapılmaya ve ihracata başlandı. Bugün her markanın beklentisi olan sosyal uygunluk şartlarını ve sürdürülebilirlik şartlarını yerine getirmek o tarihlerde atılan bu adımlarla sağlandı ve rekabette rakiplerimize göre bizi öne geçirdi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.