“MUHAFAZAKAR BÜYÜMEYİ TERCİH EDİYORUZ”

Capital (Turkey) - - INSANLAR -

Tezman Holding, gıdadan ilaca, deniz taşımacılığından tekne üretimine birçok sektörde faaliyet gösteren bir grup. Gıda ve ilaç sektöründe Sel Sanayi ile sığır derilerinden elde edilen yenilebilir jelatin üretimi gerçekleştiriyor. Deniz taşımacılığında Navette şirketiyle İstanbul’da faaliyet gösteriyor. Tezmarin de dünyanın en büyük tekne üreticilerinden Beneteau Group’un markalarının Türkiye temsilciliğini yürütüyor. 48 yıllık grubun yönetim kurulu üyesi Ralf Tezman, muhafazakar bir büyüme tercih ettiklerini söylüyor. “Bu yıl büyüme hedefimiz yüzde 15. TL’deki değer kaybına rağmen yıl sonu hedeflerimizi tutturacağımızı tahmin ediyoruz” diyor.

Tezman, şirketlerinin son dönemdeki performansından memnun. Özellikle Tezmarin’e odaklanan Tezman, 2008 yılından bu yana dünyadaki 500’e yakın Beneteau distribütörü arasında yelkenli ve motorlu tekne satışında dünya 1’inciliği ödülüne layık görüldüklerini anlatıyor. “Beneteau Group geçtiğimiz yıl Amerikalı Rec Boats şirketini satın aldı. Böylece ürün gamımıza Wellcraft, Glastron ve Four Wins markaları da dahil oldu. Müşterilerden gelen talepler doğrultusunda Pirelli ve Norveçli Goldfish marka RIB’lerin de Türkiye temsilciliklerini aldık. Bir de yeni markamız yarış yelkenlileri üreten Farr 280’i Türkiye’ye getirdik” diye konuşuyor.

Bugünlerde Ralf Tezman’ı en heyecanlandıran konulardan biri de 6-11 Ekim tarihleri arasında Pendik Marintürk İstanbul City Port’ta düzenlenen Uluslararası İstanbul Boat Show. Bu yılın son fuarına yeniliklerle ve distribütörü oldukları markaların üst modelleriyle katıldıklarını belirten Tezman, “Türkiye ve uluslararası fuarlar arasında önemli paya sahip olan fuarda toplam 33 teknemizi sergiliyor olacağız. Aylar öncesinden hazırlıklarına başladığımız fuarda yaklaşık 45 personelimiz görev alıyor olacak. Ürün gamıyla çok geniş bir yelpazeye sahip Tezmarin, bu fuarda yelkenli teknelerden motoryatlara, katamaranlardan şişme botlara kadar ziyaretçilerin aradıkları her bir modeli sergiliyor olacak. Ayrıca Monte Carlo serisinin en son modeli 60 feet’lik Monte Carlo 6 Türkiye’de ilk defa sergilenecek. Ve sergilenecek teknelerin en büyüğü 86 feet ‘lik bir motoryat: Monte Carlo Yachts 86” diyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.