“KOŞMAK İÇİN ORTAK ALACAĞIZ”

Capital (Turkey) - - INSANLAR -

Hacı Sayid Türkiye’nin en köklü baklava markalarından... Baklavacı olarak yola çıkan Hacı Sayid, bugün yiyecek içecek sektörünün önemli bir oyuncusu. Toplam 45 mağazayla hizmet veriyor, 1.100 kişiyi istihdam ediyor. Tatlının yanında aynı zamanda restoran olarak da hizmet veren Hacı Sayid, tümüyle İstanbul Avrupa yakasında konumlanmış durumda. Franchise vermediklerini ve vermek niyetinde de olmadıklarını belirten Hacı Sayid Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Dinçerler, “Bu yıl sonunda aslında mağaza sayısının 55 olması gerekiyordu ancak var olanları yenilediğimiz için yenilerini açmadık” diyor.

Son dönemde Hacı Sayid cephesinde önemli gelişmeler oldu. Marka 12 bin 500 metrekarelik yeni bir üretim tesisini hayata geçirdi. Artık günde 5 ton üretim gerçekleştirdiklerini anlatan Dinçerler, “Bu fabrikayla teknolojinin tüm nimetlerinden faydalandık. 5 milyon dolarlık yatırımın karşılığını daha hızlı büyüme olarak alacağız” diye konuşuyor.

Dinçerler’in hedefi İstanbul Avrupa yakasında 100 mağazaya ulaşmak. Her yıl yüzde 20’lik büyüme hızıyla yola devam eden Hacı Sayid önümüzdeki dönemde büyüme hızını artırmayı planlıyor. Bunun için de bugüne kadar düşünmediği ortaklığa artık sıcak bakıyor. 2016 yılında ortaklık gerçekleştirmek istediğini dile getiren Dinçerler, bu kararının gerekçesini de şöyle açıklıyor: “Koşmam için finansal ortaklığa ihtiyacım var. Daha önce teklifler geliyordu ancak kurumsallığı oturtamadığımız için ilgilenmedik. Şimdi ise kurumsal bir yapıya sahibiz. 2016 yılında bu işi büyütmek istiyoruz. Bunun en önemli adımı da finansal anlamda güçlerimizi birleştireceğimiz sağlam bir ortaklığa imza atmak olacak” diyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.