“ASIL İŞİMİZ DEĞİŞİM”

Capital (Turkey) - - INSANLAR -

de dünyada ve sektörümüzde yaşanan değişimleri önceden görüyor, hem müşterilerimizi hem şirketimizi gelmekte olan dönüşüm dalgalarına, uzun vadeli stratejiler doğrultusunda hazırlıyoruz. Bu nedenle dönüşümlerin yaşandığı her dönemi şirketimiz ve müşterilerimiz adına fırsata dönüştürmeyi başarıyoruz” diyor.

Nalbantoğlu, büyüme hızlarıyla da gurur duyuyor. Ekonomide daralmanın olduğu bu yılın ilk yarısında şirketin geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 25’in üzerinde büyümeyi başardığını açıklıyor. “2015 yılını da son 10 yıldır olduğu gibi sektör ortalamasının iki katı üstünde büyüme rakamlarıyla kapatacağımızı söyleyebilirim” diye konuşuyor.

Koç Sistem, sayısı 1.300’ü bulan çalışanıyla, Türkiye’nin en büyük 500 şirketi içinde yer alan 200’ün üzerinde şirketin BT altyapısını yönetiyor, bu şirketlere iş çözümleri sunuyor. Nalbantoğlu, geçtiğimiz ay açıklanan Bilişim 500 listesine göre şirketin sistem entegratörü hizmetler ile barındırma yönetim bulut hizmetleri kategorisi birincisi olduğunu söylüyor. IDC’nin açıkladığı 2014 Türkiye bulut bilişim raporuna göre de kurumsal bulut bilişim hizmetleri markaları Maximus’un yüzde 22,9 pazar payıyla Türkiye kurumsal bulut pazarındaki liderliğini sürdürdüğünü de sözlerine ekliyor.

KoçSistem, önümüzdeki 5 yılda da büyümesinde hız kesmek niyetinde değil. Nalbantoğlu, sektör ortalamasının 2 katı üzerinde büyümeye devam edeceklerini açıklıyor. Hedeflerini de şöyle paylaşıyor: “Türkiye ve yakın coğrafyanın en büyük bilgi teknolojileri hizmet sağlayıcısı olmayı hedefliyoruz. Ayrıca yurtdışı faaliyetlerimizi hem coğrafi hem rakamsal anlamda genişletmek üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bulut bilişim, mobilite, nesnelerin interneti ve büyük veri gibi teknolojiler ise büyümemizde ve küresel pazarlardaki faaliyetlerimizde önemli roller oynamayı sürdürecek.”

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.