“BORÇLANMAYI LİMİTLENDİRİYORUZ”

Capital (Turkey) - - ANALİZ -

BÜYÜMEDE YAVAŞLAMA

19 ülkede operasyonlarımız sürerken, küresel ekonomide yaşanan gelişmeleri dikkatle takip ediyoruz. Küresel ekonomide büyümenin yavaşlama seyrine girmesi, bununla paralel olarak Çin ekonomisinden gelen rakamların son yıllardaki yükseliş trendine oranla daha düşük seviyelerde kalması, tüketim odaklı ekonomilerde bir gerginlik yaratıyor. FED’in gündeminde olan faiz artışı piyasaları tedirgin ediyor.

VERİMLİLİK ARTIRACAK POLİTİKALAR

İçinde olduğumuz dönemde kısa vadeli senaryolar üzerine kurduğumuz stratejilerle bu süreci olumlu şekilde yönetiyoruz. Grubumuz her zaman verimliliğe odaklanmış, üretim ve tüketim stratejisini bunun üzerine kurgulamıştır. Bu dönemde de verimliliğimizi artıracak operasyonel ve fonksiyonel politikalara odaklanıyoruz.

SIFIR TABANLI BÜTÇE

Önümüzdeki dönemde tasarruf konusunda azami gayret gösterilmesi, kaliteli büyümeyi desteklemeyen aktivitelerin belirlenmesi ve masraf kalemlerinin iyi analiz edilmesi önem arz ediyor. Sıfır tabanlı bütçe yaklaşımı, mutlak pozitif nakit akım yaratılması öncelikli hedef ve yaklaşımlar. Bu dönemin hem işletme sermayesi hem borçluluğun kârlılık üzerine etkisi açısından bilançoların iyi yönetilmesi gereken bir dönem olduğunu düşünüyor, stoklar, ticari alacakların en optimum seviyede tutulması, borçlanmanın limitlenmesi gibi önlemlerle ilerliyoruz.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.