“GEBZE’YE DÜNYA ÇAPINDA BİR AKADEMİ YAPACAĞIZ”

Capital (Turkey) - - SÖYLEŞİ -

YETERLİ SAHAMIZ YOK

Şu ana kadar Türkiye’de iyi bir altyapıalt organizasyonu yapılamadı. Bu sistemle de yapılamaz. Birincisi, ekonomik yatırım lazım, ikincisi tesis lazım, üçüncüsü eğitmen lazım. Ayrıca sporcu dediğimiz insan kaynağı da gerekli… Şimdi bizde Fenerbahçe’nin 2 tane sahası var. Altyapıdan oyuncu yetiştireceğim, spor okulları 4-5 bin kişi. Spor okullarında 17-18 bin çocuk var. Bunlar hem antrenman hem maç yapacak. Bu nedenle sahalar yetersiz.

EĞİTMEN VE SPORCU TARAFI

Bir de eğitmen tarafı var. Bizde futbol hayatını bitiren hemen antrenör olur. 1-2 yıl altyapılarda çalışıp, sonra camianın baskısıyla onu futbol takımında bir yere getirip yerleştirirsiniz. Ondan da bir şey olmaz. İnsan kaynağına, yani sporcuya geldiğimizde ise farklı bir tablo var. Başlangıçta buralarda gelir olmadığı için çocuklar yönünü spordan yana koymuyor. Baştan başlayıp ben bu işi yapacağım diyerek gidemiyor. Para kazanması lazım. Bunları çözmek gerek.

YENİ YATIRIM

Bizim Gebze’de 100 dönüm arazimiz var. Bunun yanında 100 dönüm daha var, onu toplamaya başladık. Oraya 15-20 çim saha yapmayı düşünüyoruz. Fransa, Belçika, Portekiz gibi yerleri gezip, onların akademilerinin aynılarını getirip buraya kurmak istiyoruz. Arazi alımları tamamlanınca, dünya çapında bir akademi yatırımı yapacağız.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.