“KÜÇÜKBAKKALKÖY’DE OTEL YAPIYORUZ”

Capital (Turkey) - - SÖYLEŞİ -

OTEL PROJESİ

Son dönemde ağırlık verdiğimiz işlerimizden biri de gayrimenkul oldu. Küçükbakkalköy’deki arazimizde otel projesi başlatıyoruz. Otelin detayları tam netlik kazanmadı, şu anda üstünde çalışıyoruz. Yabancı bir grup işletecek.

GYO KURACAK

Otelin yanı sıra aynı projede iş merkezi ve rezidans olacak. AVM yapmayı düşünmüyoruz. Gayrimenkulde işlerimizi gayrimenkul yatırım ortaklığı çatısı altında toplamak istiyoruz. Hedefimiz, daha çok lojistik ve sanayi tüketiminin ihtiyaçlarına yönelik gayrimenkuller üretmek olacak.

ATIL ARAZİLER

Elimizde atıl durumdaki arazilerin üzerine bazı projeler yapmayı düşünüyoruz. İlk otel projemiz için başlangıçta 80-100 milyon dolar arasında bir yatırım öngörüyoruz. larlık bir yatırım yapacağız. Ambalaj alanında da 40 milyon Euro’luk bir yatırım gündemimizde. Önümüzdeki yıllarda kısa vadede bazı şartların oluşmasına paralel olarak toplamda 2 milyar dolarlık bir yatırım planımız bulunuyor. Bu yeni yatırımlarla ilgili son durum nedir? Otomotiv yatırımımızla ilgili müracaatımızı yaptık. Müsaademizi bekliyoruz. Yerle ilgili çözmemiz gereken bir iki husus var. Şartlar önemli

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.