“İŞE HAKİM OLMAK İÇİN TÜM KURALLARI YIKTIM”

Capital (Turkey) - - YENİ DÖNEM - Şimdi ise orta ölçekli bir şirkette CEO pozisyonunda olunca ve farklı seviyeden insanları çalıştırınca iletişimde daha farklı kurallar koyuyorum. Çalışanlarımızla whatsapp’tan iletişim kuruyorum. Yoğun şekilde sosyal medya üzerinden paylaşımlar yapıyoruz.

İKİ DÜNYA ÇOK FARKLI

10 yıl öncesinde danışmanlık sektöründe global pozisyonda çalışıyordum. 25’ten fazla ülkede iş yaptığımız çok uluslu bir ekibin parçasıydım. Bu nedenle 10 yıllık süreçte, danışmanlık sektöründe en üst kademeye gelip, ortak olduktan sonra bir Türk şirketinde CEO pozisyonuna geçince bu iki dünya çok farklı. O nedenle 10 yıl önce bizim hayatımız tamamen plan, program içinde geçiyordu. Global kurallar vardı.

SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMLARI

BÜYÜK DEĞİŞİM

Orta ölçekli Türk şirketinin tarzı çok farklı. O anlamda büyük bir değişim yaşayıp global kurallara göre kodlanmış Barış’ı, orta ölçekli Türk şirketine entegre ettim. Öbür türlü hayatta kalamazsınız. Çünkü çok tutkulu bir patronumuz var. Detaylara acayip hakim. Onunla birlikte işe hakim olmak adına tüm kuralları yıktım. Özetle artık toplantıları merkez ofiste yapmak yerine yeni teknolojileri kullanarak online ve görüntülü sistemler üzerinden gerçekleştiriyoruz. Eskiden onay süreçlerine sadece üst düzey yöneticileri dahil ederdik şimdi çalışanların karara etkilerini sağlıyoruz. Ulaşılamayan üst yönetimin yerini açık kapı politikası aldı.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.