ÜRÜN YELPAZESİ TAMAM

Capital (Turkey) - - SIGORTA -

mizde emekleme döneminde olan sorumluluk sigortaları. AIG Sigorta bu branşta güçlü hedeflere sahip. Genel müdür Süleyman Sağıroğlu, “Yönetici sorumluluk, veri kaybı, ürün sorumluluk ve geri çağırma, çevre kirliliği sorumluluk gibi ürünlerde

TEMEL BRANŞLARDA EKSİK YOK

EY Türkiye Danışmanlık Hizmetleri Finansal Hizmetlerden Sorumlu Kıdemli Müdür Fatih Öğün, “Sektörde elementer ve hayat alanlarında temel branşlar bulunuyor. Ancak kişi başına düşen milli gelire oranla üretilen prim miktarının yüzde 1,6 ile bölgede en düşük olduğu ülkeyiz. Rusya, Polonya, Yunanistan, Çek Cumhuriyeti gibi ülkelerin gerisindeyiz. İleride hayat sigortası, tüketiciyi korumaya dönük sigortalar ve internet bazlı sigorta ürünlerinin Türkiye’de artmasını bekliyoruz” diyor.

PAKET ÇÖZÜMLER GELEBİLİR

Sistema Genel Müdürü Ali Tolga Moral, aslında sigorta sektörünün ürün çeşitliliği anlamında zengin olduğunu belirtiyor. Moral, “Tamamlayıcı sağlık sigortasının da ülkemizde uygulanmaya başlamasıyla ürün çeşitliliği olarak Türkiye’de olmayan ürün kalmadı. Ancak, tek bir sigorta ürününden ziyade, sigorta şirketlerinin çeşitli ürünleri arasında uygulanan ve sigortalı müşteriler için fırsatlar ve indirimler yaratan bir ürün modeli yakın zamanda Türkiye’ye girebilir. Yurtdışında bu örnekler var. Sigorta şirketi, araç sigortasında yılı hasarsız kapatan bir müşteriye uyguladığı indirimi, emeklilik sigortasında kullandırabiliyor. Bu tarz birbirini tamamlayan sigorta ürünleri gelecekte sektörün büyümesine katkı sağlayabilir.”

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.